Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa’ya Sert Mesaj! “Aklınızı Başınıza Alın”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’de süren operasyon hakkında Avrupa Parlamentosu’na çok sert sözlerle yüklendi ve Türkiye’nin operasyonu bitirmeden bölgeden çıkmayacağını söyledi. İşte detaylar…

AK Parti’nin 6. Olağanüstü İl Kongresi için Erzurum’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada kendisini karşılayan kalabalığı selamladı ve ardından da kalabalığa açıklamalarda bulundu. Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında bir oylama yapan ve bu oylamaya göre de Türkiye’nin Afrin’den çıkması gerektiğini savunan Avrupa Parlamentosu’na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanana kadar Türkiye’nin bölgeden çıkmayacağını söyledi. Erdoğan, “AP meydan okuyor. Askerlerinizi çekin oradan diyorlar, bu doğru değil diyorlar, ey Avrupa Parlamentosu siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız. O aklı kendinize saklayın. Binlerce mülteci var bizde. Kapıları açıp gönderseydik, kaçacak delik arayacaktınız, delik” dedi.

FETÖ’YE SERT SÖZLER

Avrupa Parlamentosu’nu eleştirmesinin ardından FETÖ terör örgütünün lideri olan Fethullah Gülen’e de Erzurum’dan mesaj gönderen Erdoğan, yakında sığındığı ülkenin de kendisini istemeyeceğini ve Pensilvanya’da ne işinin olduğunu sordu. FETÖ’cülerin kendisine bu zamana kadar çok beddua ettiğini söyleyen Erdoğan, dimdik milletinin yanında ve meydanlarda olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi. Erdoğan, ““FETÖ sen Erzurum’dan çıktın, Pensilvanya’da ne işin var ya? Arkasında George var, onlara güveniyor. Seni er ya da geç orası da kabul etmeyecek, oradan da kovacaklar seni. Arkana takılanlar var, gece gündüz Tayyip Erdoğan’a da çok beddua ettiler. Elhamdülillah, Tayyip Erdoğan meydanlarda. Burada. Biz şu anda milletimizle el eleyiz. Beraberiz” dedi. 
 

 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir