Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Batıya Münbiç Resti! “Geri Adım Yok”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Afrin’de ki operasyonuna ve bundan sonra Münbiç’te yapacağı operasyona karşı tavır koyan ABD’ye ve diğer batılı ülkelere rest çekti ve geri adım atılmayacağını söyledi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Bağcılar’da yapılan AK Parti Bağcılar Kongresi’ne katıldı ve burada vatandaşlara hitap edip gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasındaki önceliği terörle mücadeleye veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de olduğu gibi Münbiç operasyonuna da karşı çıkan batı ülkelerine sert cevaplar verdi. ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşmelerde Münbiç konusunda geri adım atılmayacağını söylediğini belirten Erdoğan, “Trump ile Putin ile konuştuk. Dedik ki ‘Buralardan artık geri adım atamayız, biz mazlumların yanındayız. Afrin ile iş bitmeyecek. Arkada İdlib var, Menbiç var. İnşallah buralarda da hak tecelli edene kadar yola devam” dedi.

40 YILDIR PKK RAHAT DURMADI

Afrin’de operasyonların tamamlanmasının ardından Münbiç’e de operasyon yapılacağını ve hiç kimsenin buna karşı çıkamayacağını belirten Erdoğan, 40 yıldan bu yana terör örgütü PKK’nın rahat durmadığını ancak devletin gereken cevabı hainlere verdiğini ve inlerine girildiğini söyledi. PKK’ya dağda büyük darbeler vurulmasının ardından hainlerin Suriye’ye inerek YPG ile bir olduklarını ama yine de gerekli cevabı verdiklerini söyleyen Erdoğan, Afrin’de öldürülen terörist sayısının ise 3 bin 700’ü aştığını da sözlerine ekledi.
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir