Pazar , Haziran 24 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye Yerli Silah Tepkisi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin Özgür Suriye Ordusu’na yönelik yaptığı eleştirilere cevap verdi ve yerli silahlar üzerinden de CHP’ye eleştirilerde bulundu. İşte detaylar…

AK Parti’nin grup toplantısına katılan ve burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin devam ettirdiği Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin açıklamalar yaptı ve bu operasyonun bölgedeki son terörist temizleninceye kadar ve hem sınırda hem de Türkiye’de ki Suriyelilerin evlerine dönene kadar devam edeceğini söyledi. Terör örgütlerine hangi ülke destek verirse versin hainlerin üzerine gidileceğinin de mesajını verdi. 

CHP’YE YERLİ SİLAH ELEŞTİRİSİ

Zeytin Dalı operasyonu hakkında yaptığı açıklamalarının ardından CHP’nin Türk askeri ile birlikte operasyonda yer alan Özgür Suriye Ordusu’na yönelik eleştirilerine cevap verdi ve ÖSO’nun kendi halkının refahı için hareket ettiğini belirtti. Ana muhalefet partisinin artık ana hıyanet partisi haline geldiğini de sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayisinde ise büyüme gösterdiğini dile getirdi. Özellikle bu konuda da CHP’ye eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Türkiye’nin savunma sanayiinde geldiği yeri küçümseyen sözler sarf ediyorlar.  Her gün televizyonlarda sabahtan akşama kadar yayınlanan Zeytin Dalı operasyonunu da mı bu adam izlemiyor. Askerlerimizin ellerindeki yerli silahları da mı görmüyor? Toplarımızın sesini de mi duymuyor? Çok namlulu roket atarlarımızın görüntüsünden de mi etkilenmiyor. Silahlı İHA’larımızdan da mı heyecan duymuyor. ‘Sen bir delikli tüfek yapamazsan, nasıl savaşacaksın’ diyor. Gaflete bak ya, zavallılığa bak. Onlar sizin ecdadınızız veya sizinkilerin zamanına ait olan bir süreçti. Türk malı zırhlı araçlarımız da mı bu zata bir şey ifade etmiyor” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir