Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dünyaya Sert Mesaj! “Konuşmaya Hakkınız Yok”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de çocukların ve kadınların öldürülmesine kılını kıpırdatmayan Avrupa ülkelerine sert mesajlar gönderdi ve bu insanlara Türkiye’nin sahip çıktığını belirten onların konuşmaya hakkının olmadığını söyledi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak-İş Kadın Günü programına katılım gösterdi ve burada gündeme dair açıklamalar yaptı. Ülkemizde giderek artış göstermekte olan kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve cinsel istismar olaylarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu haberleri duydukça rahatsız olduğunu söyledi ve bunun izini inancımızda arayanların art niyetli olduğunu dile getirdi. Yapılan bu tür eylemlerin hepsinin bir insanlık suçu olduğunu da belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tür haberlere ne millet ne de devlet tarafından görmezden gelindiğini belirtti.

SİZİN KONUŞMAYA HAKKINIZ YOK

Bu açıklamalarının ardından ise Suriye’de yaşanılan olaylara ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 1 milyon insanın öldürüldüğünde hiçbir Avrupa ülkesinin sesini çıkartmadığını ve tüm bu insanlara Türkiye’nin sahip çıktığını söyledi. Bu sebeple hiçbir ülkenin bu konu hakkında konuşmaya hakkının olmadığını ama Türkiye’nin bu hakkı olduğunu belirten Erdoğan, Türk devletinin Afrin’i işgal etmek için girmediğini dile getirdi ve oradaki teröristleri temizlemek için girdiğin söyledi.  Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 3,5 milyon Suriyeli mülteciye sahip çıktığını söyledi ve Avrupa’nın hangi ülkesinde ne kadar mülteciye ev sahipliği yapıldığını da sorarak bu konudaki fikirlerini dile getirdi.

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir