Pazartesi , Temmuz 16 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş OHAL Açıklaması: Yakın Zamanda Kalkacak!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün istişare toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. OHAL sorularına da yanıt veren Erdoğan, çok uzak olmayan bir tarihte OHAL’in kaldırılmasının mümkün olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istişare toplantısında ekonomiye de değindi. Son günlerde Borsa İstanbul’un üst üste rekor kırdığını belirten Erdoğan, Merkez bankasındaki döviz rezervinin de tırmanışa geçtiğini ve 110 milyar dolara ulaştığını söyledi. Erdoğan, Turizmde de geçtiğimiz yıl yaşanan kayıpların telafi edilmeye başlandığını belirtirken hedefin Türkiye ekonomisini dünyanın 17’nci, Avrupa’nın ise 6’ncı büyük ekonomisi yapmak olduğunu dile getirdi. 

“SAMİMİ ADIMLAR ATIYORUZ”
Türkiye’yi çevresindeki ülkelerle kıyaslamanın doğru olmadığını dile getiren Erdoğan, ülkemizin sahip olduğu binlerce yıllık geleneklerinin ve hedeflerinin farklı olduğunu söyledi. Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu coğrafyanın bir avantaj olduğunu söyleyen Erdoğan, ülke olarak bu bölgenin güvenli limanı konumunda olduğunu da dile getirdi. Bundan sonra da kararlı adımlar atılmaya devam edileceğine değinen Erdoğan, her zaman samimi adımlar atıldığını söyledi. 

“OHAL KISA SÜRE İÇİNDE KALKABİLİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan OHAL konusuna da değindi. OHAL nedeniyle iş dünyasında bir sıkıntı olmadığını söyleyen Erdoğan, OHAL’i şu anda grev tehdidi olan yere karşı kullandıklarını oldukça net bir fotoğraf olduğunu söyledi. Bir yanda ruhunu bedenini şeytana adamış bir terörist, bir yanda da 80 milyon vatandaş olduğunu söyleyen Erdoğan, OHAL’in yakın zaman içerisinde kalkabileceğini de dile getirdi. 

 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir