Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Sert Sözler! “Zavallısın Sen”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun DEAŞ’a AK Parti tarafından destek verildiği yönündeki iddialarını yanıtladı ve bunu ispatlaması durumunda görevinden çekileceğini söyledi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de muhtarlar ile buluştu. Muhtarla yaptığı toplantıda ise çok önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti’nin DEAŞ’a destek verdiği yönündeki iddialarını yanıtladı ve böyle bir şeyin ispat edilmesi durumunda görevinden istifa edeceğini söyledi. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nu DHKP-C üzerinden de eleştiren Erdoğan, “AK Parti’nin DEAŞ’a destek olduğunu ispat et, ben bu makamda durmam, bu görevden çekilirim. Sen bunu ispat edemediğin zaman çekilir misin? Çekilemez. Hayatı yalan üzerine kurulu bu adamın. Sana söyledik hadi gel YPG PYD PKK bunların terör örgütü olduğunu ilan et. El Nusra da bir terör örgütüdür diyorum. ‘DHKP-C terör örgütüdür’ de göreyim seni ya. Diyemezsin çünkü gücünü onlardan alıyorsun. Onların desteği ile Hakkari’de miting yapacak kadar zavallısın sen? Bize tarihi konuşturtma” ifadelerini kullandı.

MÜLTECİ KARDEŞLERİMİZ EVİNE DÖNSÜN İSTİYORUZ 

Bu açıklamalarının yanı sıra Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında da bilgi veren Erdoğan, bölgede 1000’in üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bölgede operasyonların tamamlanmasının ardından Türkiye’de ki mültecilerin de kendi evlerine döneceğini belirten Erdoğan, “Afrin olayını çözeceğiz, İdlib’i aynı şekilde çözeceğiz ve mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına, kendi evlerine dönsün istiyoruz. 3,5 milyonu herhalde biz burada ilanihaye saklayacak halimiz yok. Onlar da zaten bir an önce kendi topraklarına dönmek istiyorlar” dedi.
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir