Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Net Mesaj! Kudüs’ü İşgalcilerin İnsafına Terk Etmeyeceğiz”


Şırnak’ta AK Parti’nin 6. Olağan Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Kudüs için aldığı yanlış karardan dönmesi gerektiğini söyledi ve Kudüs’ü işgalcilerin insafına terk etmeyecekleri belirtti. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta yapılan 6. AK Parti Olağan Kongresi’ne katılım gösteri ve burada halka seslendi! ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs için aldıkları kararı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs için Müslümanların nasıl ayaklandığını tüm dünyanın gördüğünü söyledi ve Kudüs’ü işgalcilerin insafına bırakmayacaklarını söyleyerek, “Ümmetin kalbi Kudüs’e nasıl sahip çıkılacağını herkese gösterdiniz. Siz tekerlekli sandalyesinde kurşunların hedefi olan Filistinli gazilerin, İsrail askerlerine korkusuzca meydan okuyan Filistinli gençlerin yanında oldunuz. Rabbim Kudüs davası için, Filistin’in özgürlüğü, masumların kurtuluşu için mücadele eden kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Kudüs’ü işgalcilerin insafına asla terk etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

BİZİ SUSTURABİLECEKLERİNİ SANIYORLAR

ABD’ye Şırnak’tan seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan bu karardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi ve bu kararın bölgede kan ve gözyaşından başka bir şeye sebep olmayacağını ifade etti. Türkiye’nin ABD’nin tehditlerine boyun eğmeyeceğini ve her zaman Filistinlilerin yanında olacaklarını söyleyen Erdoğan, “Bizi susturabileceklerini sanıyorlar. Herhalde birileri gibi tehditler ve iftiralar karşısında geri adım atacağımızı teslimiyet göstereceğimizi düşünüyorlar. Bunlar bizi hiç tanımıyorlar. Tarihi zaferle dolu bu milleti hiç tanımıyorlar. Biz her zaman ne diyoruz, ‘Mert direnir namert kaçar.’ Korkaklar zafer anıtı dikemez. Bugüne kadar biz halkın ve hakkın iradesi dışında hiçbir irade tanımadık.” dedi.  

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir