Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Net Tavır! “Güle Güle Deriz”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılacak ittifaklar hakkında net tavır takındı ve kendi ittifaklarına katılmayanlara “güle güle” diyeceklerini belirtti. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu! Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin en önemli direnç noktası olan Cinderes bölgesine baskının arttığını söyledi ve buradaki teröristlerin hem havadan hem de karadan sıkıştırıldığını söyledi. Buranın da yakın zamanda kuşatılıp teröristlerden temizleneceğini belirten Erdoğan, daha sonra ise Afrin merkezinin kuşatılacağını dile getirdi. Harekatın bundan sonraki kısmının ise oldukça hızlı bir şekilde devam edeceğini belirtti. 

İTTİFAK AÇIKLAMASI

Afrin’de devam eden operasyonların ardından ise 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de demeçler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin MHP ile ittifak konusunda anlaştığını dile getirdi ve Büyük Birlik Partisi’nin de ittifaka destek olduğunu belirtti. Bu ittifaka karşı çıkanlara ise niye itiraz ettiklerini de soran Erdoğan, ittifaka katılmayanlara da “güle güle” diyeceklerini belirtti. Erdoğan, “Biz gittiğimiz yol kadar bu yola kimlerle gittiğimize de bakıyoruz. MHP’yle birlikte oluşturduğumuz bu ittifak kararlı bir şekilde Meclis’te yürüyor. Niye birileri rahatsız oluyor? BBP de desteklediğini ilan etti. Bu çatının altında olmasını arzu ettiğimiz partiler, eğer kendilerine başka bir yol veya yol arkadaşı seçiyorlarsa, onlara da ‘güle güle’ demekten başka elimizden bir şey gelmez” dedi.

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir