Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ÖSO’ya “Kuvayı Milliye” Benzetmesi


Son günlerde Özgür Suriye Ordusu’na yönelik yapılan sert eleştirilere cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖSO’nun vatanını korumak için bir araya gelen bir oluşum olduğunu ve Kurtuluş Savaşı’nda ki Kuvayı Milliye’ye benzediğini söyledi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından devam eden Zeytin Dalı operasyonunun çok başarılı bir şekilde ilerlediğini dile getirdi ve Özgür Suriye Ordusu’nun da bu operasyona önemi rol oynadığını belirtti. ÖSO’ya yönelik yapılan eleştirilere de cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu oluşumu Kuvayı Milliye’ye benzetti ve “ ÖSO kendi vatanlarını korumak için bir araya gelip organize olmuş, bizim de desteklediğimiz, tıpkı Kurtuluş Savaşımızdaki Kuvayı Milliye güçleri gibi bir sivil oluşumdur. Her sivil oluşum gibi ÖSO’da da yanlış yapanlar olursa bunu kendi içerisinde muhasebesini yaparak temizleyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

KİMSEYİ GÖZÜMÜZ GÖRMEZ 

Türkiye’nin kimsenin toprağında gözünün olmadığı gibi kimsenin canına da kast etmek gibi bir niyetinin de olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-7 yıldır sabredildiğini fakat teröristlerin sınırda konuşlanmaya başladığını söyledi. Artık sabır kalmadığını ve kimseyi de gözlerinin görmeyeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık bıçağın kemiğe dayandığını söyledi. Erdoğan,  “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Kimsenin haksız ve gereksiz yere canına kast etmek gibi bir düşüncemiz asla yoktur. Bıçak kemiğe dayanana kadar sabretmemizin sebebi 6-7 yıldır bu oldu. Ama bu noktadan sonra artık kimseyi de gözümüz görmez. Sınırlarımızdaki terör tehdidi tamamen ortadan kalkana, halen ülkemizde bulunan 3.5 milyona yakın Suriyeli kardeşlerimiz kendi evlerine güven içinde dönene kadar durmayacağız” dedi. 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir