Çarşamba , Temmuz 18 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sert Çıkış! “Bu Bozgunculuk Merakı Nedir”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 696 sayılı kanunda yer alan maddeye ilişkin eleştirilerde bulundu ve isim vermeden de Bülent Arınç ile Abdullah Gül’e tepki göstererek, “Hayırdır? Bir anda bu hız, bu heves nereden çıktı?” dedi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Düzce’de düzenlenen İl Kongresi’ne katıldı ve burada partililerine seslendi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. CHP’nin terör sucularının ve 15 Temmuz darbe girişimcilerinin tek tip kıyafet giydirilmesi uygulamasına karşı çıkmasını sert bir dille eleştiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun hep fitneden ayrıştırmadan yana olduğunu söyledi ve milletin hakkını hukukunu savunmadığını belirtti. 

BU BOZGUNCULUK MERAKI NEDİR 

Son günlerde giderek tartışması alevlenen yeni KHK hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle Abdullah Gül’ün ve Bülent Arınç’ın da bu eleştirilere ortak olmasına sitem etti ve isim vermeden onlara eleştirilerde bulundu. 

Türkiye’nin İslam aleminin yanıp kavrulurken kimsenin sesi çıkmazken birden KHK’yı eleştirenlere “bu bozgunculuk merakı nedir?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tabi bizi üzüntüye sevk eden ise böyle bir zat ile parti ile aynı istikamette güya siyaset yapanları görüyor olmamızdır. Türkiye yanarken, insanlık inim inim inlerken sesleri solukları çıkmayan kişiler bir anda sahaya inmeye, olur olmaz konularda konuşmaya başladı. Hayırdır? Bir anda bu iştiyak, bu hız, bu tepkisellik nereden çıktı? Biz milletimizle muhabbetimizi derinleştirirken bu bozgunculuk merakının sebebi nedir? Bize yakışan birlik olmaktır, beraber olmaktır. Dayanışma içinde hareket etmektir.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir