Cuma , Haziran 22 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Teröristlere Gözdağı! “Bu Yaz Sıcak Geçecek”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı operasyonunun devam edeceğinin mesajını verdi ve Afrin’den sonra Münbiç’in ve ardından da Fırat’ın doğusunun temizleneceğini söyledi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan teröristlere gözdağı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı ve burada gündeme dair demeçler verdi. Suriye’de devam etmekte olan iç savaş nedeniyle yıllardır Türkiye’ye 3.5 milyon Suriyelinin geldiğini söyledi ve bu Suriyelilerin bölgelerin teröristlerden temizlendikten sonra geri gönderileceğini belirtti. 

Teröristlere adeta gözdağı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonunun kararlı bir şekilde süreceğini belirtti ve buradan sonra Münbiç ile Fırat’ın doğusunun da temizleneceğini belirtti. Erdoğan, “Bu yaz hem terör örgütü için hem onu destekleyenler için sıcak geçecek, öyle görünüyor. Önce Münbiç’i teröristlerden temizleyecek, ardından Fırat’ın doğusunun tamamını kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli hale getirene kadar hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

BİZ KEMAL EFENDİNİN AĞZIYLA HAREKET ETMEYİZ

Operasyonların devam edeceğini açıklamasının ardından ise Afrin’e girilmesinin doğru olmadığını dile getiren CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu’na da sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Biz Kemal Efendi’nin ağzıyla hareket etmeyiz. Afrin’e girmeyi doğru bulmuyormuş. Senin zaten nereye girmeyi doğru bulduğunu bu millet anlamadı ki… Öyle bir derdin yok ki… Ne Gabar’la ilgili ne Cudi’yle ilgili ne Tendürek’le ilgili ne Kandil’le ilgili bir derdin var. Onlarla sadece işbirliğin var” ifadelerine yer verdi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir