Çarşamba , Temmuz 18 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a Misilleme! “İrademizi Dolarla Satın Alamazsınız”


Beştepe’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ı sert sözlerle eleştirdi ve “Türkiye’nin demokrasi iradesini dolarla satın alamazsınız” dedi. İşte haberin detayı…

Beştepe’de yapılan Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’ne katılan isimlere ödüller dağıtılırken, programda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondakilere bir konuşma yaptı. Konuşmalarına kültür ve sanatın önemini belirten cümleler ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilhamını kendi özünden almayan milletin dünya çapında eserleri ortaya koymasının mümkün olmadığını dile getirdi. 

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı’nın yapmış olduğu açıklamalara da cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fahreddin Paşa’nın Medine müdafaasındaki önemini ve başarısını dile getirerek eleştirilerde bulunan BAE Dışişleri Bakanı’na  “Fahreddin Paşa’yı ve Medine müdafaasını bilmezsek bir kendini bilmez ortaya çıkar, bu adam petrolün şımarığıdır. Benim ecdadım Medine’yi müdafaa ederken, senin ecdadın neredeydi? Sen önce bunun hesabını ver.” ifadelerini kullandı. 

TÜRKİYE İRADESİNİ DOLARLA SATIN ALAMAZSINIZ

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde oy kullanacak olan ülkeleri tehdit etmesini de değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm ülkelere seslendi ve ufak tefek dolarlar için egemenliklerini satmamalarını istedi. 

ABD’nin Türkiye’nin değerlerini dolarla satın alamayacağını da söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika’ya demokrasini beşiği diyorlar. Demokrasini beşiği dünyada dolar ile satın alınacak iradeler arıyor. Sayın Trump, siz Türkiye’nin demokrasi iradesini dolarlarınızla satın alamazsınız. Kararımız bellidir.” İfadelerini kullandı. 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir