Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a: “Teslim Edeceksiniz”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyaretinde bir televizyon programına demeçler verdi. Yunanistan’a kaçan darbeciler hakkında konuşan Erdoğan, daha fazla gecikmeden darbecilerin teslim edilmesinin gerektiğini belirtti. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’da önemli demeçler verdi! Cumhurbaşknaı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu ve Yunan halkına bir mesaj verdi. SKAİ kanalına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık Türkiye ile Yunanistan arasındaki olumsuz ilişkilerin tarih olduğunu ve artık yeni bir sayfa açıldığını belirtti. Daha sonra ise 15 Temmuz sonrasında Yunanistan’a kaçan darbecileri hatırlattı ve o zaman verilen sözün tutulmasını istedi. 

HÜKÜMET BUNLARI İADE EDER

Türkiye’nin ve Yunanistan’ın darbecilerden çok çektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetlerin bu tarz teröristleri iade etmesi gerektiğini de hatırlattı ve “Hükümet bunları iade eder. Biz bunları çok çektik. Yunanistan da darbelerden çok çekti. 17 Kasım terör örgütünden çok çektiniz. Biz de PKK’dan çok çektik. Şimdi bir de FETÖ meselesi çıktı. Bunları biz dayanışma içerisinde yapacağız. 17 Kasım ile ilgili böyle biri bizde yakalandığı zaman size teslim etmemiz lazım. Bizdeki teröristler sizde yakalandığı zaman siz bize teslim edeceksiniz.” dedi.

Bu işin yargıya kalması durumunda işin daha da uzayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yüzden hükümetlerin gerekli adımı atması gerektiğini belirtti ve yargının da işini kolaylaması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Erdoğan, geciken adaletin, adalet olmadığını da sözlerine ekledi. 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir