Salı , Temmuz 17 2018

Cumhurbaşkanı'ndan Kimyasal Silaha Tepki!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de kimyasal silah kullandığı için Esed rejimine düzenlenen operasyon hakkında değerlendirme yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konvansiyonel silah kullanılarak insanlığa verilen zararın, kimyasal silahlardan bağımsız düşünülmemesinin gerekliliğine vurgu yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bombaları insanların üzerine rastgele yağdırmayalım, gelin el ele vererek hep birlikte barışın temelini atalım.” çağrısında da bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Kimyasal silah kullandıklarından dolayı operasyonu düzenledik diye tutturmuşlar. Ben de sadece kimyasal silahın değerlendirilmesinin ve konvansiyonel silahların insanlığa verdiği zararların göz ardı edilmesinin yanlış olduğunu diyorum. Konvansiyonel silah niçin düşünülmüyor? Kimyasal silah ile ölen 1 kişi oluyorsa, konvansiyonel silah ile 10 kişi ölüyor. Bunlar, konvansiyonel silahlarla öldürülenleri bir kenarıya, kimyasal silahla öldürülenleri bir kenara koyuyor. Bu adalet midir? Bu adaletsizliği gündeme çok taşıdığımız halde kimsenin umuruna gelmiyor. Konvansiyonel silahı, basit silah olarak algılıyorlar. Biz, barışın temelinin atılmasından yanayız. Bu ülkelere, varil bombalarının rastgele yağdırılmaması gerekir. Bunun bedeli çok büyük rakamlara tekabül ettiği halde öbür tarafta tamamen sefaletin hakim olduğu bir dünya, bizim için reva mıdır? Barış kelimesini dillerinden hiç eksik etmiyorlar ama vurmaktan da geri durmuyorlar. Bunların anlayışındaki barış olmaz olsun.”      
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir