Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Açıkladı! Suriye Rejimiyle Temasa Geçilecek Mi?


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olan İbrahim Kalın, Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu ve ana muhalefetin Suriye rejimi ile temasa geçilmesi yönündeki çağrılarına açıklık getirdi. İşte haberin detayı…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olan İbrahim Kalın, Afrin’de ki ve sınırımızdaki PKK/PYD’li teröristlerin bölgeden temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı operasyonu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Operasyonun Özgür Suriye Ordusu ile beraber koordineli bir şekilde devam ettiğini söyleyen Kalın, stratejik noktaların tek tek alındığını ve teröristlerin bölgeden temizlendiğini dile getirdi. Operasyonlar kapsamında şimdiye kadar bin civarında teröristin de etkisiz hale getirildiğini söyleyen Kalın, harekatın ise planlı bir şekilde devam ettiğini de sözlerine ekledi.

ANA MUHALEFETE SURİYE REJİMİYLE TEMAS CEVABI

Zeytin Dalı operasyonu hakkında bilgilendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu açıklamalarının ardından Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına da cevap verdi. Kılıçdaroğlu’nun PYD’yi terör örgütü olarak görmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Kalın, Suriye rejimi ile operasyon ile ilgili olarak herhangi bir temas sağlanmasının gündemlerinde olmadığını ve böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Kalın, “Kılıçdaroğlu’nun PYD YPG’nin terör örgütü olduğunu ifade etmesi memnuniyet verici ama hala CHP içerisinde PYD, YPG’ye terör örgütü diyemeyen onlara destek veren bir takım seslerin olduğunu da görüyoruz. Rejimle herhangi bir temasımız söz konusu değil. Şu anda öyle bir temasın kurulması da söz konusu değil. Kendi ulusal çıkarlarımız doğrultusunda karar alır uygularız” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir