Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanlığı’ndan ABD’ye Hakan Atilla Tepkisi! “Skandal”


ABD’de yargılanmakta olan Halk Bankası Eski Genel Müdürü Hakan Atilla’nın suçlu bulunmasından dolayı ve cezasının ilerleyen günlerde açıklanacağının belirtilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan tepki gecikmedi ve kararın “skandal” olduğu belirtildi. İşte detaylar…

Reza Zarrab ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde yargılanması devam etmekte olan eski Halk Bankası Genel Müdürü Hakan Atilla hakkında mahkeme heyeti ve jüriler Atilla’nın suçlu olduğu kanaatine vardı ve Atilla’nın cezasının kısa bir süre sonra açıklanacağı belirtildi. Bu karara ise Türkiye’nin tepkisi gecikmedi.

SKANDAL

Beştepe’de bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim, yeni KHK hakkında ve Hakan Atilla hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye üzerinde oyun oynanmak istendiğini ve verilen kararların siyasi olduğunu söyleyen İbrahim Kalın, Hakan Atilla’nın suçlu bulunmasını ve cezasının daha sonra verilecek olmasını ise “skandal” olarak nitelendirdi.

Davaya bakan hakimin 2-3 yıl önce FETÖ’cüler tarafından Türkiye’ye getirilip ağırlandığını da belirten Kalın, “Skandal bir davanın skandal bir kararıdır. Türkiye’nin iç siyasetini karıştırmaya dönük kumpas olduğu bellidir. Türkiye’nin içişlerine müdahaleye dönüktür. Bu davaya bakan hakim 2-3 yıl önce FETÖ’cü bir kurum tarafından Türkiye’ye getririliyor, ağırlanıyor. Bu kişi bu skandal davaya hakim olarak bakıyor. Türkiye’nin iç siyasetini karıştırmaya dönük kumpas olduğu ortadadır. Hakan Atilla’nın avukatları savunmalarını yapacaklar. Biz de bu konuyu takip etmeye devam edeceğiz. Utanç verici bir siyasi operasyon olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Bu tür operasyonlarla Türkiye’ye zarar vermeyi düşünenler varsa, söz konusu olmadı bugüne kadar, olmayacak. Milletimiz oynanan oyunu görmektedir.” dedi.  
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir