Cuma , Haziran 22 2018

Damat Kaçıran İşkence! Düğünü de Gelini de Bırakıp Kayıplara Karıştı


Manisa Yuntdağı yöresine has olan ve gelenek halini alan düğün işkencesi bir damadın korkmasına ve gelini düğünde bırakıp kaçmasına neden oldu. İddialara göre düğün sonunda kendisine yapılacaklardan korkan damadın düğünü de gelini de bırakarak kaçtığı öğrenildi.

Olay, Manisa Yunusemre ilçesi Yağcılar Mahallesinde yaşandı. Alınan bilgilere göre, 26 yaşındaki Ferhat Balaban ve Berivan Aksoy çiftinin düğün töreninde herkesi şok eden bir olay yaşandı. 

EVİN ARKA BAHÇESİNDEN KAÇTI

Düğün törenlerini oturdukları mahallede yapmaya karar veren genç çiftin düğün gecesi geldiğinde damat Ferhat Balaban’ın düğünün sonunda sağdıçları tarafından kendisine yapılacak olan işkenceyi düşünerek gelinin eve geldiği sıralarda evinin arka bahçesinden kaçarak kayıplara karıştığı öğrenildi. 

DAMADI BULANA ÖDÜL 

Damadın evin bahçesinden kaçarak kayıplara karışmasının ardından gelin ve tüm davetliler büyük bir şok yaşadı. Düğün işkencesi denilen adeti yerine getirecek olan sağdıçlar ise geleneklerinde böyle bir adet olduğunu ve bunun yıllardır devam ettiğini söyledi. Damadın ilk defa işkenceden korkup kaçtığını söyleyen sağdıçlar sabaha kadar mahallede nöbet tutacaklarını ve damadı bulan kişiye de 500 lira ödül vereceklerini açıkladı.

DÜĞÜN İŞKENCESİNDE NE YAPIYORLAR?

Yöreye ait olduğu öğrenilen düğün işkencesinde, damadın sağdıçlarının damadın boynuna çan takarak sırtına semer geçirdikleri ve ayaklarını beton harcın içine soktukları belirtildi. Daha sonra damadı suyla uzun süre ıslatan sağdıçların bununla da kalmayarak damadı ahıra soktukları ve hayvanların içinde gezdirdikleri öğrenildi.

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir