Pazartesi , Haziran 25 2018

Darbe Sanıkları Duruşmada FETÖ Lideri Fetullah Gülen'in Adını Duyunca Bakın Ne Yaptı?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 15 Temmuz darbe girişimi sırasında suikast planlayan darbecilerin yargılamalarına bugün de devam edildi. 

Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele saldırı düzenleyen 1’i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 44’ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın duruşması bugün de görüldü. Mahkeme heyeti bugün sanık darbeci askerler ve avukatlarının taleplerini değerlendirdi. Talepler, mahkeme tarafından oybirliği ile reddedildi. Bu sırada duruşmada terör örgütü FETÖ lideri Gülen’e yönelik eleştiriler yapılırken, bazı sanıkların kulaklarını kapattığı görüldü. 

GÜLEN EŞELTİRİLİNCE KULAKLARINI KAPATTILAR
Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın olmak üzere mağdur avukatları mahkemede sunumlarını yaparken, darbeci askerlerin bazı davranışları dikkatlerden kaçmadı. FETÖ lideri Gülen’le ilgili avukatların eleştirilerini sıraladıkları sırada sanıklar arasındaki bazı darbeci askerlerin kulaklarını kapatması şaşkınlıkla karşılandı. Mahkeme salonundaki katılımcılar darbeci askerlerin bu davranışlarını Fethullah Gülen ile ilgili bu bilgileri duymak istememeleri olarak değerlendirdi. 

“İLK DEFA BİZİM SÖZ SÖYLEME HAKKIMIZ OLDU”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, duruşmaya ara verildiği sırada basın açıklaması yaptı. Aydın açıklamasında, duruşmanın aylardır devam ettiğini ve mağdur avukatlarının ilk defa söz söyleme hakkı olduğunu dile getirdi. Artık yargılamanın sonlarına yaklaşıldığını belirten Aydın, esas hakkındaki beyanlarını sistematik halde sunduklarını belirtti. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir