Pazar , Haziran 24 2018

Darbeciler Uslanmıyor! Salona Giderken Jandarmaya Güçlük Çıkardılar!


15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele baskın düzenleyen ve Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan 1’i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 44’ü tutuklu 47 kişinin yargılanmasına devam edildi. 

Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya sanık darbeci askerlerden Astsubay Gökhan Güçlü’nün üzerinde kahraman anlamına gelen ‘hero’, altında da İngilizce Kahramanlar ölümsüzdür’ yazılı tişörtle gelmesi büyük tepki çekmişti. Vatandaşlar bugün görülen duruşma öncesinde İngilizce hain anlamındaki ‘Traitor’ yazılı tişörtlerle tepki gösterdi. Tişörtler temsili darağacına asıldı. Dün tişört krizine neden olan astsubay Güçlü ise bugünkü duruşmaya üzerinde yazı bulunmayan kırmızı bir tişört ile katıldı. 

SALONA GETİRİLİRKEN OLAY ÇIKARDILAR
Bazı sanıklar ise duruşma öncesinde salona getirilirken, olay çıkardı. Sanıklar jandarma tarafından yürütülerek salona götürüldükleri sırada zorluk çıkardı ve yürümek istemedi. Duruşma salonunda da olaylar çıkınca Gökhan Şahin Sönmezateş, Abdullah Gülerdem, Zekeriya Kuzu ve helikopterdeki makinalı tüfeği kullandığı iddia edilen Haldun Gülmez’in aralarında bulunduğu bazı sanıklar salondan çıkarıldı. 

MAHKEME BAŞKANI DURUŞMA SALONUNDAN ATTI
Mahkeme heyeti, sanıkların taleplerini kabul etmeyince başlayan gerginlik içeride de sürdü. Bazı sanıkların salona getirilirken kendilerine zor kullanıldığını iddia etmesi üzerine Mahkeme Başkanı sert tepki gösterdi ve sanıkları salondan dışarıya çıkardı. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, benzer iddialarda bulunan sanıklardan eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sözmezateş’e sert çıkarak, “oturduğunuz yerden laf atması kolay” dedi. 

 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir