Pazartesi , Temmuz 16 2018

Deprem 6.3’le Salladı: Tsunami Uyarısı Yapılıyor!


Japonya’dan alınan bilgilere göre, 6.3 şiddetinde deprem meydana geldiği ve yetkililerin tsunamiye karşı insanları uyardığı öğrenildi.

Japonya’da son olarak 6.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi ve insanlar oldukça büyük panik yaşadı. Depremin 6.3 şiddetinde olduğu kaydedilirken Fukuşima kentinde meydana geldiği belirtildi. Yaşanan büyük sarsıntı sonucunda herkes büyük bir panik yaşarken depremin verdiği zararın boyutları hakkında henüz yetkililerden resmi bir açıklama gelmedi.

TSUNAMİ UYARISI YAPILIYOR

6.3 şiddetinde olduğu kaydedilen deprem sonrasında yetkililerin büyük bir tsunamiye karşı insanları uyardığı ve bu tasunaminin şiddetinin nükleer enerji santralini yerle bir edecek derecede olabileceği belirtildi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin açıklamalarına göre, meydana gelen 6.3 şiddetindeki depremin 7.8 kilometre derinlikte meydana geldiği ve Honshu adasında yer alan Iwaki şehrine yaklaşık olarak 290 kilometre uzaklıkta yaşandığı belirtildi. Deprem sonucunda büyük bir korku yaşanırken henüz deprem sonrasında ölen veya yaralananlarla ilgili bir bilgi verilmedi. 

 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir