Cumartesi , Ağustos 4 2018

Devletin Adamı


Türkiye tarihsel süreçlerinden bir tanesi olan 1 Kasım Genel Seçimlerini kazası belasız bir şekilde atlattı. 7 Haziran Genel Seçimlerinde ortaya çıkan sonuç belirsizliklerle dolu bir siyasi ortam ortaya çıkarmıştı. Milletimiz hiçbir siyasi partiye tam manasında görev ve yetki vermemişti. Bu tehlikeyi ilk sezenlerin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmuştu.  Seçim sonuçları netleşir netleşmez hemen erken seçime gidilmesi yönünde beyanda bulunan Bahçeli aslında belirsizlik sürecinin getireceği kargaşayı sezmişti bile. Zaten çok geçmeden Suruç’ta patlayan bomba ilk işaret fişeği olmuştu.

Yazdıklarım, Sayın Devlet Bahçeli ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında sanki bir danışıklı dövüş varmış algısı olarak algılanmamalı. Bu, sadece Devletin menfaatlerini şahsi menfaatlerinden daha üstün tutan, bir Devlet Adamı tavrı sergileyen, Sayın Bahçelinin sergilediği tutumdan ibaret bir durumdur.

Şimdi gelelim 7 Haziran seçimleri sonrası yaşananlara. AK Partini tek başına hükümet kuramaması ile sonuçlanan seçimin ardından panikleyen AK Parti tabanı ve özellikle AK Parti içerisindeki muhalif gurubun kışkırtması ve Bürokratların yan çizmesi ülkeyi kaosa doğru sürüklemeye başlamıştı. Bu tehlikeyi ilk sezinleyen kişi, Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Uluslararası güçler ve Türkiye’de ki uzantıları AK Partiyi CHP ile koalisyona zorlamaya çalıştı. Amaç AK Parti- CHP Koalisyonu ile Türkiye de istedikleri gibi at koşturmak. Tabi bunu yaparken de Halkın seçtiği Cumhur Başkanını, uyumsuz, kanunsuz ve kuralsız hal sergiliyor imajını yapıştırmak, milletin gözünde Sayın Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak. Türkiye topraklarında, bölünmüş Suriye ve Irak hayalleri kuranlar, tam ellerini ovuşturmaya başlamıştı ki devreye Sayın Bahçeli girdi ve ülke derhal erken seçime gitmeli dedi. AK Partinin üst düzey bazı yöneticileri ve Bürokratları CHP ile hükümet kurmamız lazım telkinlerine aldanmalarına hatta Bürokratların Sayın Cumhur Başkanını kastederek bu adam artık susmalı söylemlerine karşın, Sayın Bahçelinin erken seçim istemesi ülke istikrarı için resmen can simidi olmuştu. Hatta CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun gel seni Başbakan yapalım önerisine verdiği yanıt bile Sayın Bahçeli’nin denli şahsiyetli bir Devlet Adamı olduğunun kanıtı idi.

Türk Devletinin yetiştirdiği son Devlet Adamlarımızdan olan Devlet Bahçeli her dönem, ülke kaosa sürükleneceği zamanlarda, çok sevdiği Devletinden yana tavır alarak, gösterdiği erdemli çıkışlarını, sağduyulu vatandaşlarımız fazlası ile takdir etmektedir. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hastanede ameliyat olurken, en yakınındakiler ona ihanet ederken, Sayın Bahçeli,  Sayın Erdoğan’a seslenerek bir an önce iyileş, kalk ve ülkenin başına geç ve ülkeyi normale döndür çağrısını yapan bizzat kendisidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli, Türk Milliyetçilerinin emniyet sibobudur. Türk Milliyetçilerini sokaktan meşru zemine çekebilmenin mücadelesini veren bir Ülkücüdür.

Seçim sürecinde her şeye hayır demesi aynı zamanda seçime giden bir partinin genel başkanı olmasının sonucudur. Çünkü bir taraftan da tabana mesaj vermek zorunda olan bir genel başkandır. Yoksa ülkemizin geleceği iktidara susamış MHP li bürokratlarla, paralel yapıya teslim olmuş CHP Yöneticilerinin ellerine teslim edilemezdi.

Şimdi, seçim öncesi AK Partiye düşman tüm sosyal medya trolleri, yazarlar, gazete ve televizyonlar çok ağır bir şekilde Sayın Bahçeli’yi hedef alacaklar. MHP yi onun elinden alıp Ülkücü tabanı istedikleri gibi yönlendirmeye çalışacaklar.

Yeni Türkiye yolunda, 2023 hedeflerine gitmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti Devletine en kritik zamanlarda siyasi destek veren kişi Sayın Bahçeli olmuştur. Yoksa Ak Parti Bürokrasisi her dönem Recep Tayyip Erdoğan’a darbe planları yapmış ve ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışmışlardır.

MHP tabanı, devletini çok seven Sayın Bahçeli’ye destek vererek ve ileride partide yaşanması muhtemel fitne ateşini söndürecektir.

 

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

4 comments

  1. sn bahceliye bir bakanlik verilsin mhp kapatilsin madem neyin mucadelesini veriyoruz biz sen bizimle dalgami geciyorsun ey bilal efendi

    • Kurtlar Sofrası

      Ona da HAYIR der… Bu adama sadece koyu bir çay vereceksin sonra şuraya çekil de biz hallederiz deyip saçmalıklarına izin vermeyeceksiniz. Hepsi bu. Çok basit.

  2. Sağduyulu yüce Türk Milletinin MHP yi takdirine ne dersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir