Pazartesi , Haziran 25 2018

Devletten Evlenenlere Dev Katkı


Yeni torba yasa tasarısı hakkındaki görüşmeler TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sürüyor. Yeni torba yasa tasarısına göre evlenenlere devlet tarafından dev katkı sağlanacak. Yeni torba yasa tasarısına göre şu anda 5 bin TL olan çeyiz desteğinin 7 bin 500 liraya, konut desteğinin ise 20 bin liraya yükseltilmesi planlanıyor. Devlet bu vatan için kanını toprağa akıtan şehitlerimizin yakınlarına da sahip çıkacak. 

Vergi kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) değişiklik yapılması hakkında kanun tasarısının görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sürüyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, halk arasında torba yasa tasarısı olarak bilinen paketteki düzenlemeler ile ilgili detaylar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. 

ÖTV ile ilgili yapılması planlanan düzenlemeler ile ilgili de kamuoyunu bilgilendiren Nejat Koçer, “16 yaşın üstündeki aracını hurdaya çıkaranlar, yeni araç aldıkları takdirde 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi imkanı tanınacak. Ayrıca elektrikli araçlarda uygulanacak motorlu taşıtlar vergisi, diğer taşıtlarda uygulanan motorlu taşıtlar vergisinin yüzde 25’i oranında olacak. Hükümet bu yeni torba yasa tasarısı ile evlenmek ve konut edinmek isteyenlere yönelik katkısını artıracak. Evlenmek isteyenlere verilen çeyiz katkısı 5 bin liradan %50’li artırılarak 7 bin 500 liraya çıkarılacak. Ayrıca konut sahibi olmak isteyenlere sağlanan katkıda 20 bin liraya çıkarılacak. Yeni torba yasa tasarısında şehit yakınlarımız için de düzenlemeler mevcut. Terörle mücadele ederken şehit düşen vatandaşlarımızın yakınlarına 2, maden kazaları neticesinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın yakınlarına ise 1 kadro olanağı tanınacak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.  
 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir