Cuma , Temmuz 20 2018

Dinazor STK, Büyüme Kaynağı Belli Olmayan Medya ve Yeni Başkanlık Sarayı


Son zamanların en hızlı ilerleyen konu başlığı Yeni Başkanlık Sarayı. İnanılmaz bir şekilde tartışma konusu sınırlarımızı aştı şimdiden. Gerçekten çok heyecan verici bir durum. Düşünün bir yapı yapıyorsunuz ve bütün dünya bunu konuşuyor.  Ben hukuki mi değil mi, az mı para harcanmış çok mu, tartışmalarına girmeyeceğim. Benim bahsedeceğim konu dinozorlaşmış bir STK ve büyümesinin kaynağını bile açıklayamayan bir takım medya ile alakalı olacak.

Benim bu bir takım medya ve dinozorlaşmış STK ya sorularım olacak; devletten aldıkları milyon dolarlık kredileri ödemeyen, devletimizden kaçırdığı vergilerle gökdelenler yapan, batırdıkları milyar dolarlık bankaların parasını Aziz Türk Milletine ödeten,  milli servetlerimizi yok pahasına alıp ranta çeviren, orman arazilerimizi katledip, yüz binlerce ağaçlarımızı keserek buralara şahsi gayrimenkuller yapan kişilere bugüne kadar hiç dava açtınız mı?

Haklarında basın açıklaması yaptınız mı? İş yaptıkları faaliyet alanlarının yurt dışındaki temsilciklerine mektup yazarak bu kurumlarla iş birliği yapmayın, çünkü bunlar milletimizin milli servetlerine göz dikmiş, kendi milletini dolandıran kurumlardır dediniz mi?

Dinozor STK ve Büyüme kaynağı belli olmayan medyaların bir takım usulsüz yapılar bilgilerinde yoksa ben kısaca madde madde kendilerine hatırlatmak istiyorum.

.İstanbul da ormanlarımız katledilerek yapılan bir yaşam kenti,

.İstanbul ormanlarının orta yerine 40 bin ağaç katledilerek yapılan bir vakıf üniversitesi,

.2000 li yıllarda batırılıp paralarını milletimizin ödediği milyar dolarlık bankların sahipleri,

.Sahil kentlerimizde başta medya patronlarının olmak üzere milli servetlerimiz üzerine kurulan 5 yıldızlı oteller,

.Tarihi, doğa, kültür ve sit alanlarımıza büyük holding sahipleri tarafından yaptırılan sözde müze ve sanat galerileri,

.Ankara’da bir vakıf üniversitesine ait,  milli emlak tan gasp edilerek alınan binlerce dönüm araziye yaptırılan saray kampus ve şahsi konut,

.Bilkent Ormanlarına milletimizin vergileriyle yaptırılan ve ardından Bilkent Vakfına devredilen Üniversite Kampusu ve 5 yıldızlı otel.

Umarım bunlar kâfi gelmiştir. Eğer israf diyorsanız buyurun milyar dolarlık batırılan para, orman arazisi diyorsanız on binlerce dönüm katledilen orman, tarihi sit alanı diyorsanız işgal edilen tarihi bina ve arazilerimiz;

Eğer Başkanlık Sarayı için söylediklerinizde azıcık samimiyetiniz varsa buyurun, yukarıda saydığım kanunsuz ve usulsüz yapılardan başlayarak, gerekli tüm işlemleri yapalım. Sonrasında Milli Saray olan ve Milletimizin tapulu arazisine Milletimizin öz kaynakları ile yaptırılan Yeni Başkanlık Sarayı için itirazlarınızı meşru sayalım ve art niyet aramayalım.

Birde itiraf etmek gerekirse gerçekten Saray muhteşem olmuş, insan gurur duyuyor. Tabi ki samimi şekilde yapılan eleştirileri anlayışla karşılıyorum. Hep diyorduk, Cumhuriyet Döneminin bir tane eseri yok diye. Sanırım Cumhuriyetin Sembolü Yeni Cumhur Başkanı Sarayı olacak. Tartışmalarında çıkış sebebi sanırım bu.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

2 comments

  1. E KARDEŞİM SEN ANLATIYON YA ZATEN ONLARI ENGELLEMEK O SARAYI YAPTIRANLARIN İŞİ DEĞİL Mİ.
    YANİ SEN DİYORSUN Kİ ONLAR YAPTI BUNLARDA YAPAR hıhı

  2. Islak imza ve mühür..Kutluyorum Bilal akrabamı..:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir