Cumartesi , Ağustos 4 2018

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Önemli ABD Açıklaması


ABD ve Türkiye arasında son dönemlerde yaşanan rahip Brunson krizi hakkında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD’nin Türkiye’ye yönelik olarak uyguladığı yaptırımlar ve tehditler konusunda, hiç kimsenin Türkiye’den yaptırın ve tehditle netice olamayacağını ortada bazı sorunları olduğunu ve bunları gündeme getirdiklerini söyledi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde AK Parti ilçe danışma Meclisi toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu burada son günlerde ABD ile yaşanan rahip Brunson krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı açıklamada, “Herkes kendi vatandaşından dolayı başka ülkeyle kavga etmeye çalışırsa o zaman bizim bazı ülkelere savaş açmamız lazım”  ifadelerini kullanarak bu anlayışları değiştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Farklı ülke vatandaşlarının Türkiye’de suça karıştığını belirten bakan Çavuşoğlu, “Öyle veya böyle bazıları da ajan. Hele ki gazetecileri ajan olarak gönderiyorlar. Yakalandığı zaman da gazetecileri içeriye atıldı diye baskı yaparak kurtarmaya çalışıyorlar. Sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi, annesinden yeni doğan bebek gibi tertemiz suçsuz. Ama hukuk vardır, yasa vardır” dedi.

TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ TEHDİDE BOYUN EĞMEZ

Bakan Çavuşoğlu açıklamasının devamında ABD ile Türkiye arasında kötü bir süreç yaşandığını belirterek daha önce de Türkiye ve ABD arasında ilişkilerin kopma noktasına geldiği zamanlar olduğunu söyledi. Rahip Brunson konusunda ABD’nin Türkiye’yi tehdit ettiğini ve yaptırımlar uyguladığını hatırlatan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Türkiye’nin ve Türk milletinin tehditlere boyun eğmeyeceğim dile getirdi.

About admin

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir