Cuma , Haziran 22 2018

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Emekliliği Gündeme Bomba Gibi Düştü


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez emekli olmak için dilekçesini bu akşam Başbakanlık’a verdi. Başbakanlık tarafından yürürlüğe konulan dilekçe ile Mehmet Görmez bu akşam itibariyle emekli oldu. 

Mehmet Görmez’in istifa edeceği iddiaları günlerdir konuşuluyordu. Bu iddiaların gerçekliği daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sorulmuş, Erdoğan bu soruya bir istifanın söz konusu olmadığını, Görmez’in kendisinden ilerleyen dönemler için başka bir talebinin olduğunu söyleyerek yanıt vermişti. Mehmet Görmez’in istifasının ardından yerine Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş vekaleten atandı. 

EKREM KELEŞ KİMDİR?
Ekrem Keleş, Konya-Seydişehir’de 1958 yılında dünyaya geldi. İmam Hatip Lisesi’nden 1977 yılında mezun olan Keleş, daha sonra Konya Yüksek İslam Enstitüsüne girdi ve 1981 yılında mezun oldu. Haseki Eğitim Merkezi 4. Dönem Müftüler ve Vaizler İhtisas Kursunu 1985 yılında tamamlayan Keleş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1988 yılında Yüksek Lisansını bitirdi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir