Salı , Haziran 19 2018

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Bir İlk! O Pozisyona İlk Kez Bir Kadın Atandı!


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti devleti Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına ilk kez bir kadının atandığını belirterek, yeni başkan yardımcısının Yardımcılığına Prof. Dr. Huriye Martı olduğunu duyurdu. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarihinde bir ilke imza atıldı. İlk defa Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına bir kadın atandı. Prof. Dr. Huriye Martı, Türkiye’nin ilk kadın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı oldu. 

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLADI
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ bugün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Diyanet İşleri Başkanı arasında yapılan istişareler sonucunda Türkiye Cumhuriyeti devleti Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına tarihinde ilk defa bir kadın atandığını açıkladı. Bozdağ açıklamasının devamında, Prof. Dr. Huriye Martı’nın yeni Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olduğunu belirterek, Pazartesi günü görevine başlayacağını söyledi. 

DAHA FAZLA KADIN GÖREV ALACAK
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada, bundan sonraki süreçte Bütün illerde il müftü yardımcılarından en az bir tanesinin kadın olacağını söyledi. Artık Büyükşehirlere de daha fazla kadın müftü yardımcısı ataması yapılacağını söyleyen Bozdağ, kadın vaizlerin ve Kur’an Kursu öğrencilerinin sayısının da artacağını söyledi. 

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir