• BIST114.418
 • Altın163,268
 • Dolar3,8030
 • Euro4,6507
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 2 °C
 • YEMEK
 • Son Haberler
  Tüm yemek haberleri »
  • GAZETELER
  • Günün Manşetleri
  Tüm Gazete Manşetleri »

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın Resmi Web Sitesi Hacklendi

  Gülten Kışanak'ın resmi web sitesini hackleyen hackerlar siteye Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni koydu. Ayrıca Türk bayrağı ile “Ne mutlu Türk’üm diyene” cümlesi yer aldı.
  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın Resmi Web Sitesi Hacklendi
  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın Resmi Web Sitesi Hacklendi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın Resmi Web Sitesi Hacklendi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın Resmi Web Sitesi Hacklendi

  b3yaz.org tarafından yapılan saldırı ile hacklenen sitenin girişinde Türk bayrağı ile “Ne mutlu Türk’üm diyene” cümlesi yer aldı.

  AK Parti CHP ve MHP’nin de logolarının yer aldığı anasayfada “Kürdü ile Laz’ı ile Çerkez’i ile Alevi’si ile Sünni’si ile bu vatan bizim. Vatanına sahip çık! Mevzu-u bahis vatansa; gerisi teferruattır.” cümleleri de bulunuyor.


  HACKERLAR TARAFINDAN ATILAN İNDEX:hack.jpg

  Öte yandan www.gultankisanak.com isimli siteye girişte ziyaretçileri “Atatürk’ün gençliğe hitabesi” de karşılıyor.

  GÜLTEN KIŞANAK KİMDİR?

  15 Haziran 1961'de Elâzığ'da doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Elazığ’da geçirdi; lise yıllarında siyasetle ilgilenmeye başladı.

  "CEZA EVİNDE İŞKENCEYE MARUZ KALDI"

  Elazığ Öğretmen Okulu’nu bitirdikten sonra 1978’de Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü'ne girdi. 19 yaşında üniversite ikinci sınıf öğrencisi iken gerçekleşen 12 Eylül darbesi sırasında tutuklandı. 1980 ve 1982 yılları arasında Diyarbakır Cezaevi'nde yattı.Cezaevi sürecinde işkenceye maruz kaldığını dile getirmiştir.

  İki yıl süren tutukluluğun ardından cezaevinden çıktıktan sonra Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü tamamladı.

  1991'de stajyer olarak girdiği Güneş gazetesinin ardından Yeni Ülke, Özgür Gündem ve Özgür Ülke gazetelerinde gazeteci, yazı işleri müdürü ve yayın koordinatörü olarak çalıştı.1990’lı yılların başında bir grup arkadaşı ile Toplumsal Direniş gazetesini kurdu; ancak gazete fazla uzun ömürlü olmadı.

  1997 yılından itibaren kadın hareketi içinde yer aldı; Diyarbakır’a dönerek kadın hakları savunucusu bir gazeteci olarak çeşitli derneklerde aktif görev yaptı. 2003 yılından itibaren Diyarbakır Bağlar Belediyesi'nin sosyal proje danışmanı olarak çalıştı.

  2007 GENEL SEÇİMLERİNDE GÜNDEME GELDİ

  2007 genel seçimlerinde yüzde onluk seçim barajını aşmak için kurulan Bin Umut Adayları adlı seçim blokunda yer aldı ve Demokratik Toplum Partisi’nin desteklediği bağımsız Diyarbakır milletvekili olarak meclise seçildi. Kürt sorununun çözümü konusundaki söylemleriyle gündeme geldi. Çözüm için o güne kadar dillendirilmemiş bir öneri olarak, İmralı Adası'nda hapiste bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan’ın muhatap alınması yönündeki konuşmalarıyla dikkat çekti.

  2009 yılında Demokratik Toplum Partisi’nin kapatılmasının ardından Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'ne geçti. Partinin genel başkanlığını Selahattin Demirtaş ile birlikte eşbaşkan sıfatıyla üstlendi. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 2011 Türkiye Genel Seçimleri'nde BDP'nin desteklediği bağımsız aday olarak Siirt'ten meclise seçildi.

  2014 yerel seçimlerinde BDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanı seçildi.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

  Diğer Haberler