Cumartesi , Ağustos 4 2018

Diyarbakır’da 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi


Diyarbakır’ın Hazro İlçesi’nde görev değişimine giden askerlere yönelik düzenlenen hain saldırıda 6 askerimiz yaralanırken, bölgede başlatılan operasyonlarda ise 3 bölücü terör örgütü PKK’lı etkisiz hale getirildi. İşte detaylar…

Diyarbakır’da görev değişimine giden güvenlik güçlerine terör örgütü PKK’lılar tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ise 6 askerimiz yaralanırken, bölgede yapılan operasyonlarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır’ın Hazro İlçesi’nde görev değişimine gitmekte olan güvenlik güçlerine, Ürgenli Köyü’nün kırsal bölgesinde terör örgütü PKK’lılar tarafından hain bir pusu kuruldu ve teröristler askerleri taşımakta olan ve kirpi olarak adlandırılan askeri araca roketatarlı saldırı düzenlendi.

YARALI ASKERLERİN SAĞLIK DURUMU İYİ

Bölücü terör örgütü PKK’lıların görev değişimine gitmekte olan askerlere roketatarlı saldırıda bulunmasının ardından bölgeye çok sayıda takviye birlik gönderildi ve ayrıca da sağlık ekipleri intikal ettirildi. Takviye birlikler askeri aracın bulunduğu noktada güvenlik önlemi alırken, yaralı askerler ise sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hemen ambulanslar ile hastaneye kaldırıldı ve bölgede de geniş çaplı bir operasyon başladı.

Diyarbakır Valiliği ise yaşanılan olayla ilgili olarak bir açıklama yaptı ve 3 kişilik bir terörist grubun böyle bir saldırıda bulunduğu belirtilirken, yaralı askerlerin ise tedavisine devam edildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bölgede yapılan operasyonda ise saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yeri kısa sürede belirlendi ve SİHA tarafından yapılan atışlar ile 3 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir