Cuma , Haziran 22 2018

Diyarbakır’da 50 Öğrenci Zehirlenerek Hastanelik Oldu! Durumu Ağır Olanlar Var


Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde bulunan bir ilkokulda kanalizasyon çalışmaları tamamlanmadan tuvaletler açılınca, tuvaletten su içen 50 öğrenci zehirlenerek hastanelik oldu. Öğrencilerden bazılarının ise durumlarının ağır olduğu belirtildi. İşte detaylar…

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde bulunan Tevfik Fikret İlkokulu’nda korkutan bir olay meydana geldi. İddialara göre, okulda bulunan tuvaletlerde daha önceden kanalizasyon çalışması yapıldı ve yapılan bu kanalizasyon çalışmaları tamamlanmadan tuvaletler yeniden kullanıma açıldı. Tuvaletlerin kullanıma açılmasından dolayı ise öğrenciler tuvalete giderek su içti. Tuvaletteki çeşmelerden su içen öğrenciler ise mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti yaşamaya başladı. Okul yönetimi ise durumu görünce hemen sağlık ekiplerine haber verildi ve ekipler kısa sürede okula gelip öğrencilerin ilk müdahalesini burada yaptı.

BAZI ÖĞRENCİLERİN DURUMU AĞIR

Okuldaki tuvaletteki çeşmelerden su içen ve zehirlenen 50 öğrencinin ise okuldaki ilk müdahalesinin yapılmasının ardından hemen ambulanslar ile hastaneye kaldırıldı ve hastanede tedavi altına alındılar. Hastanede tedavi olan öğrencilerden bazılarının ise durumlarının ağır olduğu öğrenildi. Öğrencilerin zehirlendiğini duyan aileler ise okula akın etti ve durum hakkında bilgi aldı.

Okulda 5. sınıf öğrencisi olan Ferhat K., yaşanılan olayla ilgili kendisine sorulan sorulara cevap verdi ve tuvaletlerin hem koktuğunu hem de çeşmelerinden kirli su aktığı için bakıma alındığını ancak tuvaletlerin yapılmadan açıldığını söyledi.

Olaya ilişkin ise soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir