Pazartesi , Haziran 25 2018

Doktorları Şok Eden Olay! Hasta Kadının Karnından 34 Kilo Tümör Çıktı


Meksika’da rahatsızlığı bulunan kadını ameliyata alan doktorlar, kadının karnından tam 34 kiloluk bir tümör çıkarttı. İşte detaylar… 

Meksika’nın Mexico şehrinde tam anlamıyla inanılması güç bir olay meydana geldi. Meksika’nın Mexico şehrinde Kosta Rikalı olan 57 yaşındaki bir kadın karnında bulunan tümörden dolayı hastanede doktorlar tarafından ameliyata alındı. Ameliyata alınan kadının ise karnında bulunan tümörün hem kadının karın boşluğunun yüzde 80’ini işgal ettiği hem de bağırsak ile karaciğer normal olarak çalışmasını engellediği görüldü. Bunun yanı sıra operasyona alınan kadının yumurtalıklarında bulunan neoplazmanın çevresinin de bir buçuk metre olduğu görüldü.

34 KİLO TÜMÖR ÇIKARTILDI 

Kosta Rika vatandaşı olan 57 yaşındaki Sonia Lopez’in yapılan cerrahi müdahalesinin ardından ise karnından tam 34 kiloluk tümör çıkartıldı. Bu ameliyatı 8 yıl önce olması gerekirken özel nedenlerden dolayı olmadığı ortaya çıktı. Ameliyat sonrasında kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyleyen Lopez, Kendimi çok yorgun ve hasta hissediyordum. Şu anda hissettiğimle daha önce hissettiğim arasındaki fark Güneş ile Dünya arasındaki mesafe gibi. Sanki yeniden doğdum” ifadelerini kullandı. 

Ameliyatı gerçekleştiren Cerrah Pablo Sibaja ise yaptıkları operasyonla ilgili bilgiler verdi ve bölgenin en büyük tümörünün çıkartıldığını söyledi. Guinnes Rekorlar Kitabı’nda en büyük tümörün 30 kilo olduğunu söyleyen ve en büyük tümörü kendilerinin çıkarttığını söyleyen Sibaja, kadının karnından çıkan tümörün 34 kilo olduğunu dile getirdi.  
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir