Cumartesi , Temmuz 21 2018

Dolar ve Borsada Neler Yaşandı?


Tam tahmin ettiğim gibi geride bıraktığımız haftada dolardaki yükselişten ve borsadaki düşüşten o kadar çok bahsedildi ki aynı Fed öncesindeki gibi bir korku ve stres oluştu piyasalarda.

usdd-001.png

Fed öncesi olduğu gibi en kritik yerlerde yorumlarımızı sizlerle paylaştık. Geçen hafta pazartesi günü dolar yorumumuzun ardından salı günü ikinci bir analiz yaparak borsayla ilgili desteklere dikkat çekmiş ve BİST’te banka hisselerinin ağırlığının daha fazla olması nedeniyle dönüş sinyallerinin bu hisselerde daha önce olabileceğini belirtmiştik.

us.png

Bu haftaki analizlerimi geçen haftaki analizlerimle birlikte tekrar paylaştım ki grafiklerin içinde neler yazmışız ve nerelere dikkat çekmişiz tekrar görelim. Kırmızı dairemizi dolar için çizdik, dolar oralardan gevşemeye başladı. Borsa içinde yeşil daireye dikkat çekmiştik ve oralardan yükseliş geldi.

seker-garan.-001.png

Arkadaşlar haftalardır piyasalarda yaşanan strese bir bakın bir de gelin haber başlıklarımızı ve paylaştığımız grafik ve yorumları bir inceleyin. Haber başlıklarımızı da tekrar hatırlarsak Doların Ateşi Düşecek mi ve Borsa Çok Düşecekmiş Hadi Canım Sen de şeklindeydi…

g.png

Hiç stres var mı? Ne yapacağınızı biliyorsanız sorun yok ama karar veremiyorsanız da kapatın ekranı o hafta keyfinize bakın. Avrupa ve Amerika borsalarında zirvelerden normal bir düzeltme gelebilir. Global piyasalarda kriz veya büyük bir düzeltme olmazsa grafiklerimiz üzerinde değerlendirmelerimize devam edeceğiz. 

Nokta analizlerimizle güzel ülkemin siz güzel insanlarına yardımcı olmaya çalıştık. Yaptığım analiz ve değerlendirmelerim kendi kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın.
 

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

2 comments

  1. Helal olsun hocam yine 12 den vurmuşsun.Takibe devam.

  2. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir