• BIST115.450
 • Altın166,691
 • Dolar3,9399
 • Euro4,8592
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 10 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Doların Ateşi Düşecek mi?

Ahmet Özcan

Arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda altın ve borsalarla ilgili öngörülerde bulunup kritik noktalarda dikkat çekmiştik.Geçtiğimiz haftada sizlere endeks ve garanti bankası grafiklerimizi paylaştık ve grafiklerin beklemede modunda olduğunu belirtmiştik.

8.20'lerde buralarda sat vermek vebaldir dediysek 10.70'lerdede grafiğimize bakarak beklemeye geçip yorum yapmamıştık. Grafiğe bakın ne olmuş.

gaa.png

Şimdi de eminim bu hafta ekonomi programlarında ve sosyal medyada en çok dolar konuşulacak. O yüzden bu hafta sizlere  dolar grafiği paylaşıcam bakalım dolar nerelerde seyrediyor.

Arkadaşlar sizlere burada paylaşmış olduğum grafik çizim ve öngörüler yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Örnek vermek gerekirse piyasada bir araba satılıyor. Biz de sizlere bu arabayı al ya da arabanı şu fiyata sat demiyoruz, diyemeyiz de. Sadece sizlere piyasada satılan arabanın ya da kendi arabanızın hangi fiyat aralığında dolaştığı ile ilgili grafik atıyoruz.

au-y.png

Kendinize ait bir stratejiniz olsun kendi kararınızı kendiniz verin. Ne dedik artık pabuç pahalı Türk halkı bilinçleniyor ve yatırımlarını ona göre yapıyor. Neye yatırım yaparsanız yapın yatırım yapacağınız şeyle ilgili kapsamlı bir araştırma yapın ve risklerinizi ve kazancınızı iyi hesaplayın.

Gelelim bu hafta çok konuşulacağını tahmin ettiğim dolara... Genelde tahmin ettiğimiz gibi oluyor da  o yüzden :)). Dolar grafiğim bana  hem yükselen trend direnci hemde şekildeki mavi renkli formasyonun tamamlanmış olması nedeniyle beklemede kalıp 2.50'lere yaklaştıkça gevşeyeceğini söylüyor. Bu nedenle geçen haftaki endeks ve Garanti bankasındaki beklemede kaldığımız kırmızı daireyi dolar grafiğimize ekliyoruz. Bu arada garanti ve endeks grafiklerimizde  yeşil dairelere yaklaştık. Altın ons grafiğimizde kırılan mavi düşen trend sonrası görülen sert yükselişten sonra biraz gevşeme olsada grafikteki yeşil oka kadar olan geri çekilmeler onay arama olark kabul edilebilir.Eğer onay sonrası yeşil kanal üst bandını kırabilirse gram tl bazında yeni zirveler görülebilir.

 

usdd.png

Altın grafiğimiz haftalık olduğundan öngörülerimiz orta vadeli düşünülmelidir. Altın ve dolardaki düzeltmeler normal karşılanmalıdır. Yaptığım öngörü ve grafikler yatırım tavsiyesi içermeyip hepinize sağlıklı ve bereketli bir hafta diliyorum.

 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
  Yazarın Diğer Yazıları