Cuma , Haziran 22 2018

Dolu Yağışına Havada Yakalanan Uçak Bu Hale Geldi


İstanbul’da şiddetli yağış Atatürk Havalimanı’nı da vurdu. Atlasglobal Havayolları’nın tarifeli uçağını Atatürk Havalimanı’ndan havalandıktan sonra havada dolu yağışına yakalanarak hasar gördü. Uçak bu nedenle havalimanına geri indi. 

İstanbul-Ercan seferini yapan Atlasglobal Havayolları’nın tarifeli uçağı Atatürk Havalimanı’ndan Atatürk Havalimanı’ndan havalandıktan kısa süre sonra şiddetli dolu yağışına yakalandı. Yumruk büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle uçakta hasar meydana geldi. Radom olarak adlandırılan uçağın burun kısmı ile kokpit camlarında çatlaklar meydana gelmesi nedeniyle, uçak Atatürk Havalimanı’na geri dönmek zorunda kaldı. 

YOLCULAR BÜYÜK PANİK YAŞADI
Havalimanına geri dönen uçağın yolcularının sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi. Büyük korku yaşayan yolculardan 40 yaşındaki Şakir Bahadır, uçağın İstanbul’a yaklaşmasının ardından kendilerine 10 – 15 dakika gecikme yaşanacağının söylendiğini ama uçağın bir türlü alçalmaya başlamadığını belirtti. Havada türbülansa girdiklerini söyleyen yolcu, bir ara uçağın denize ineceğini düşündüklerini ve yaklaşık 2 saat kadar havada kaldıklarını dile getirdi. 

13 UÇAK İNEMEDİ
Şiddetli yağış nedeniyle bugün Türk Hava Yolları’nın 13 uçağı da Atatürk Havalimanı’na iniş yapamayarak başka alanlara yönlendirildi. Kara ve deniz ulaşımı kadar, şiddetli yağış nedeniyle hava ulaşımı da olumsuz etkilendi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir