Cuma , Haziran 22 2018

Dün Kendilerini Çakma Kahraman İlan Eden FETÖ'cüler Topluca Hastanelik Oldu!


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast davasında yargılanan FETÖ’cüler dün Hero tişörtü ile mahkemeye gelmişti. Bugün ise 44 sanıktan 12’si duruşma sırasında rahatsızlanarak revire götürüldü, 11 sanık ise salondan mahkeme başkanı tarafından çıkarıldı. 

Cumhurbaşkanı’na suikast girişimi davasının görülmesine bugün de Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşma sırasında sanıklardan 12’si hasta olduğunu gerekçe göstererek revire gitti. Mahkemede olaylar çıkması nedeniyle, 11 sanık da mahkeme başkanı tarafından salon dışına çıkarıldı. Davanın duruşması öğleden sonra da devam ederken, duruşmaya 20 tutuklu sanık katıldı. 

12 SANIK HASTA OLDUKLARINI SÖYLEDİ
Sabah saatlerinde duruşmada yaşanan gerginlik nedeniyle, mahkeme heyeti 10 sanığı duruşma salonundan çıkarmış, bir sanık da hasta olduğu gerekçesi ile revire gönderilmişti. Duruşmanın öğleden sonraki oturumunda ise 12 sanığın revire sevk edildiği, 11 sanığın ise duruşma salonundan çıkarıldığı belirtildi. 

ESKİ BİNBAŞI’NIN CEP TELEFONU KAYITLARI İNCELENDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için Marmaris’e gelen Özel Kuvvetlerin başındaki eski Binbaşı Şükrü Seymen’in cep telefonu kayıtlarının incelenmesini talep eden mahkeme, bugün kayıtlara ulaştı. Kakao Talk programı kullanan Seymen’in 15 Temmuz sabahı bu programdan 3 kişiye 26 defa Rusça mesaj attığı ortaya çıktı. Seymen, attığı mesajları daha sonra silmiş. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ Şükrü Seymen’in, suikast timinin başındaki eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ve Özel kuvvetlerde görevli eski Üsteğmen Murat Köse ile yazışmalarını da mahkeme salonunda okudu. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir