12 kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyen kadın suçlu bulundu

Kıbrıs’ta 12 kişi tarafından cinsel istismara uğradığını iddia eden kadın mahkemeye yaptığı şikayeti geri çekmesiyle yalan beyan vermekten suçlu bulundu ve 1 yıla kadar hapis cezası 500 euro para cezasıyla yargılanmasına başlandı.

DÜNYA 31.12.2019, 00:54 Sema Topbaş
12 kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyen kadın suçlu bulundu

Kıbrıs’ta 12 kişi tarafından cinsel istismara uğradığını iddia eden kadın mahkemeye yaptığı şikayeti geri çekmesiyle yalan beyan vermekten suçlu bulundu ve 1 yıla kadar hapis cezası 500 euro para cezasıyla yargılanmasına başlandı. İsrailli 12 genç tarafından cinsel istismara uğradığını iddia eden kadının şikayetini geri çekmesi üzerine mahkeme tarafından suçlu bulunduğu öğrenildi.

Yalan Beyan Vermekten Suçlu Bulundu

banner32
Alınan bilgilere göre, Kıbrıs Ayia Napa kasabasında 19 yaşında olan bir kadın Temmuz ayında kaldığı otelde 12 İsrailli genç grup tarafından cinsel istismara uğradığını iddia etti. Cinsel istismara uğradığını iddia eden ve şikayetçi olan genç kadın yaptığı şikayeti geri çekmesi üzerine tutuklanmıştı. Magusa Bölge Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda şikayetini geri çeken İngiliz genç kadının kamu yararını ihlal ettiği gerekçesiyle suçlu bulunduğu öğrenildi. Mahkeme tarafından suçlu bulunan kadının 1 yıla kadar hapsi istendiği ve 500 euro para cezası ile yargılandığı öğrenilirken mahkemenin 7 Ocak tarihine ertelendiği bilgisine ulaşıldı.

Cinsel İstismar İddiası Reddedildi

Genç kadının cinsel istismara uğradığına dair şikayetinden 10 gün geçmesinin ardından şikayetini geri çektiği belirtilirken İngiliz kadın ise şikayetini geri çekmesiyle ilgili yaptığı savunmasında, tutuklama tehdidi ile baskı altında olduğunu ve avukat talebinin reddedildiğini öne sürdü. Öte yandan şikayet üzerine tutuklanan 12 İsrailli gencin serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@