22 kadını model yapacağız deyip cinsel içerikli filmlerde oynatan siteye rekor ceza

ABD’ni Kaliforniya eyaletinde bir siteye model olmak için başvuru yapan 22 kadın kandırılarak cinsel içerikli filmlerde oynatıldı. Kadınların şikayeti üzerine ise siteye tam 12,7 milyon Euro ceza kesildi.

DÜNYA 05.01.2020, 13:47 Sema Topbaş
22 kadını model yapacağız deyip cinsel içerikli filmlerde oynatan siteye rekor ceza

ABD’ni Kaliforniya eyaletinde bir siteye model olmak için başvuru yapan 22 kadın kandırılarak cinsel içerikli filmlerde oynatıldı. Kadınların şikayeti üzerine ise siteye tam 12,7 milyon Euro ceza kesildi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde tam anlamıyla rezalet bir olay yaşandı! Belirtilen iddialara göre, 22 kadın bir sitenin model ilanı için başvuru yaptı ve kabul edildikten sonra da çekimlere gitti. Ancak kadınlar çekimlerde kandırılarak modellik yerine cinsel içerikli filmlere oynatıldı. Sadece çekim olduğu söylenip paylaşımı yapılmayacağı belirtilse de çekilen videolar dünyanın en çok ziyaret edilmekte olan internet sitesinde yayınlandı.

Mahkemeden Rekor Ceza

banner32
2016 yılında gerçekleşen olayda kadınlar yaşadıkları korkunç anlara dayanamadı ve site yöneticileri hakkında şikayetçi oldu. Mahkeme heyeti ise görülen davada, iş ilanında cinsellik ya da çıplaklığa yer verilmediğini belirtti. Bunun üzerine kadınlara 250 bin ve 500 bin dolarlık tazminat verilmesini ön gördü. Ayrıca verilen diğer cezalar ile birlikte siteye toplamda 12,7 milyon Euro ceza kesildi.

İntiharı Düşünenler Oldu

San Diego Yüksek Mahkemesi Hakimi Enright, zorla kandırılan kadınların videoların paylaşılmamasını istemesine rağmen paylaşılmasından dolayı videoları herkesin gördüğünü ve kadınların toplum içine çıkamaz bir hale geldiğini söyledi. Ayrıca bazılarının psikolojilerinin bozulmasından dolayı ve toplumdan dışlanmalarından kaynaklı intihar etmeyi bile düşündüklerini ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@