22 TIR'ın birbirine girdiği kazada 1'i Türk 2 kişi öldü

Bulgaristan'dan Türkiye'ye seyir halinde olan 22 TIR'ın Harmanlı kasabasında karıştığı zincirleme trafik kazasında 1'i Türk 2 TIR şoförü hayatını kaybetti.

DÜNYA 05.04.2020, 10:10 Şener Koştu
22 TIR'ın birbirine girdiği kazada 1'i Türk 2 kişi öldü

Bulgaristan'dan Türkiye'ye gelmekte olan 22 TIR, Harmanlı kasabasında zincirleme trafik kazasına karıştı. Kaza sonrasında 1'i Türk vatandaşı olmak üzere 2 kişinin yaşamını yitirdiği, zincirleme trafik kazasına bölgedeki sisli ve yağışlı havanın neden olduğu bildirildi. 

TIR Parkından Polis Eşliğinde Yola Çıktılar

banner32
Yeni tip koronavirüs salgınından dolayı alınan tedbirler kapsamında Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda oluşan TIR yoğunluğunu azaltmak için 'Uzuncova' eski askeri havalimanında bulunan TIR parkı bir hafta evvel faaliyete geçirilmişti. Bu TIR parkından Kapıkule'ye gitmek için polis eşliğinde hareket eden TIR konvoyunda bulunan 22 TIR ve 1 polis aracı Harmanlı kasabasında yağışın ve sisinde etkisiyle meydana gelen zincirleme trafik kazasına karıştı.   

40 Kişi Yaralandı

Kaza sonrasında araçlarında sıkışan bazı sürücülere ilk müdahaleyi meslektaşları yaptı. Kaza sonrasında kaza mahalline 3 itfaiye aracı ile 1 ambulans sevk edildi. Zincirleme trafik kazasında 40 kişinin yaralandığı, 6 yaralının Haskova Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. Haskova Bölge Savcılığı meydana gelen trafik kazasıyla ilgili soruşturma başlattı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@