ABD'de elektronik sigara yüzünden 47 kişi hayatını kaybetti

Elektronik sigara ABD'de 47 kişinin canını aldı. Alınan bilgiye göre elektronik sigara nedeniyle akciğer yaralanması yaşayan 47 kişi yaşamını yitirdi.

DÜNYA 23.11.2019, 18:55 Melek Eren
ABD'de elektronik sigara yüzünden 47 kişi hayatını kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri'nde elektronik sigara nedeniyle 2 bin 172 kişi akciğer yaralanması yaşadı. Şu ana kadar akciğer yaralanmasından 47 kişi hayatını kaybederken söz konusu vakalardan 118 kişinin de durumunun ağır olduğu açıklandı.

Akciğer yaralanmasından 47 kişi öldü

ABD'li yetkililer tarafından yapılan açıklamada akciğer yaralanması nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin sayısının 47 olarak olduğu belirtildi. 49 eyalette akciğer yaralanmaları görüldüğü belirtilirken doktorlar akciğer yaralanmalarının elektronik sigara nedeniyle ortaya çıktığını söyledi.

Elektronik sigarada tehlikeli kimyasal bulunuyor

Federal sağlık görevlileri tarafından yapılan açıklamada ise akciğer yaralanması tanısı ile hastanede bulunan 29 hastanın akciğer sıvısı örneklerinde veya sigaraya bağlı olarak akciğer hasarı bulunduktan sonra tespit edilen maddenin tehlikeli kimyasal olarak nitelendirildiği belirtildi. Cuma günü ABD Başkanı Donald Trump, elektronik sigara kullanımının gençler arasında artışı ve ürünlerin nasıl düzenlenmesi gerektiğinin tartışılması için toplantı yapılacak. Yapılan toplantıda elektronik sigaranın toplum üzerindeki etkisi konuşulacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@