ABD - Meksika sınırında korkunç ölüm

ABD - Meksika sınırındaki çelik ağla örülü duvara tırmanmaya çalışan 19 yaşındaki hamile kadın, 6 metre yüksekten düşerek hayatını kaybetti.

DÜNYA 13.03.2020, 18:41 13.03.2020, 20:04 Şener Koştu - sener.kostu@canlihaber.com
ABD - Meksika sınırında korkunç ölüm

Guetamalalı olduğu öğrenilen 19 yaşındaki bir kadın, ABDMeksika sınırında bulunan duvardan düşerek hayatını kaybetti.

Duvara Tırmanırken Düştü

Adının Miriam Stephany Giron Luna olduğu öğrenilen kadın, Teksas eyaletinin El Paso şehri yakınlarında bulunan çelik ağla örülü duvara tırmandığı esnada düşerek hayatını kaybetti. Bebeğin kurtarılması için hemen hastaneye götürülen hamile kadına doktorlar derhal müdahale ederek acilen sezeryana alsalar da bebeğin hayatıda kurtarılamadı.

Duvar Göçü Önlemede Siyasi Öncelik

Yasa dışı göçün önlenmesi ABD Başkanı Donald Trump’ın siyasi önceliklerinin başında yer alırken, Meksika’dan girişlerin engellenmesi maksadıyla sınıra çelikten duvar örülmesinin yanı sıra bir dizi tedbirlerin alındığı biliniyor. Sınıra yakın bir mesafede bulunan El Paso şehri yakınlarında bulunan kesmin önemli bir kısmında göçün önlenmesi için engeller bulunuyor.

6 Metre Yüksekten Düştü

Genç kadının duvarda düşerek ölmesiyle ilgili bir açıklama yapan Guetamala Dışişleri Bakanlığı, “Genç kadın, erkek arkadaşı ve bebeğin babası olduğu düşünülen 26 yaşındaki bir erkekle seyahat ederek duvara kadar geldi. Duvara tırmandığı esnada ise 6 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi.” ifadelerine yer verdi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü