ABD ordusunda koronavirüs şüphesi! İlk defa görülüyor

Çin'de başlayıp dünyaya yayılan koronavirüs salgını ile ilgili her geçen gün kötü haberler gelmeye devam ediyor. Alınan bilgiye göre ABD'nin Güney Kore'de bulunan kore askeri gücü tarafından yapılan açıklamada askerlerden birinde koronavirüsü tespit edildiği bildirildi. Böylece ilk defa koronavirüs salgını bir ABD askerinde görüldü.

DÜNYA 26.02.2020, 09:59 26.02.2020, 10:10 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
ABD ordusunda koronavirüs şüphesi! İlk defa görülüyor

ABD ordusu tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada Camp Carroll'da konuşlu bir USFK askerinde yapılan testler sonucunda coronavirüs pozitif çıktığı bildirildi. Açıklamanın devamında askeri gücü korumak için gerekli tüm uygun kontrol önlemlerinin alındığı ifade edildi.

İlk defa ABD askerini de görüldü

Diğer yandan koronavirüs bulunan askerin son dönemlerde hem Camp Carroll hem de Camp Walker üslerini ziyaret ettiği gelen bilgiler arasında yer aldı. ABD askerini de koronavirüs tespit edilmesi ile birlikte Çin'de ortaya çıkan ve dünya çapında yayılmaya devam eden virüs salgınının ilk defa bir ABD'li askerin de görüldüğü bildirildi. ABD askerlerinin konuşlu bulunduğu Camp Caroll bölgesi, Güney Kore'de Corona virüsüne ortaya çıktığı Daegu’nun 30 kilometre kuzeyinde yer alıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@