ABD tarihindeki ilk siyahi kuvvet komutanı oldu

ABD ordusunda siyahi Orgeneral olarak görev yapan Charles Q. Brown Jr.'nin Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atanmasına ABD Senatosu tarafından onay verildi.

DÜNYA 10.06.2020, 00:16 Şener Koştu
ABD tarihindeki ilk siyahi kuvvet komutanı oldu

ABD Başkanı Donald Trump tarafından Hava Kuvvetleri Komutanı adayı olarak gösterilen Orgeneral Brown'a, ABD Senatosu tarafından da tam destek verildi. 98 senatör tarafından onay verilen atama kararına karşı çıkan senatör olmadı. Bu atama kararının ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinden sonra başlayan yaygın protesto gösterilerinin sürdüğü esnada verilmesi gözlerden kaçmadı. Orgeneral Brown, bu atama kararından evvel ABD Hint-Pasifik Kuvvetleri Hava Unsurları Komutanlığı görevini icra ediyordu. 

banner32

Tarihi Bir Gün

Brown'un Hava Kuvvetleri Komutanlığına atanmasından sonra twitter hesabından bir mesaj paylaşan ABD Başkanı Donald Trump, "ABD tarihinin ilk Afroamerikan kuvvet komutanı olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığına atanmasına karar verdiğim Orgeneral Charles Brown'un Senato tarafından da onay alarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na atanması ABD tarihi açısından tarihi bir gün. Büyük bir vatansever ve lider olan Charles Brown ile yakından çalışacağım için şimdidien büyük bir heyecan içerisindeyim." ifadelerine yer verdi.    

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@