ABD Türkiye'den sağlık malzemesi yardımı aldı, PKK’ya sağlık malzemesi yardımı gönderdi

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'den tıbbi yardım malzemesi isteyen ve en üst düzeyde teşekkür eden ABD aynı gün Suriye'de bulunan PKK'lı teröristlere tırlarla sağlık malzemesi gönderdi. ABD yaptığı bu skandal yardımı Pentagon’un resmi hesabı üzerinden yayınladı.

DÜNYA 01.05.2020, 14:26 01.05.2020, 18:05 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
ABD Türkiye'den sağlık malzemesi  yardımı aldı,  PKK’ya sağlık malzemesi yardımı gönderdi

Dünyada koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği ABD, Türkiye'den yardım istemiş ve Türkiye'nin uzattığı yardım elinin ardından da teşekkür etmişti. ABD yardımın ardından 82 milyonu sırtından bıçaklamaktan geri durmadı. Türkiye'nin korona yardımını teslim edilmesinin hemen ardından ABD, Suriye'de bulunan PKK'ya tırlarla koronavirüse yakalanmaları için tıbbi malzeme gönderdi. ABD'nin PKK'ya maske ve dezenfektan yardımı gönderdiği Pentagon’un resmi hesabından paylaşıldı.

En üst düzeyde teşekkür etmişlerdi

banner32
Bu hafta içinde iki gün boyunca ABD'ye Türkiye'den tıbbi malzeme gönderildi. Türkiye'nin gönderdiği uçaklarda maske, koruyucu tulum ve dezenfektan gibi malzemeler bulunuyordu. Koronavirüs salgınının dünyada binlerce can kaybına neden olduğu bu dönemde bu yardım ABD'li yetkililer tarafından en üst düzeyde teşekkürle karşılandı. Ancak Türkiye'ye minnettar olduğunu dile getiren ABD yapacaklarından da geri kalmadı.

PKK'ya yardım gönderip yayınladılar

Türkiye'den yardımın ulaşmasının hemen ardından ABD koronaavirüs salgını sırasında da desteğine devam ettiği terör örgütünü yalnız bırakmadı. ABD ordusunun Irak Suriye özel operasyonlar ortak görev gücü resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaparak terör örgütüne sağlık malzemeleri verildiğini duyurdu.

Yorumlar (1)
Fatıh Akçay 4 ay önce
Artık yeter aynı delıkten bu YILAN bızı daha kac kez ısıracak....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@