ABD’de Başkan Trump: "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil"

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ve en çok vaka sayısının olduğu ABD’de Başkan Donald Trump, "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil" ifadelerini kullandı.

ABD’de Başkan Trump: "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil"

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen ve en çok vaka sayısının olduğu, aynı zamanda son 24 saat içinde binden fazla kişinin hayatını kaybettiği  ABD’de Başkan Donald Trump, "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil" ifadelerini kullandı.

Toplam can kaybı 7 bin 157’ye yükseldi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında bulunan ABD’de, son 24 saat içinde bin 100 kişi hayatını kaybetti. Son yaşanan can kayıplarıyla birlikte, ülkede koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 7 bin 157’ye yükseldi. Artan can kayıplarıyla beraber çoğalan vaka sayısıda son 24 saat içinde 32 bin 406 kişide daha görülerek, toplam vaka sayısı 277 bin 965’e ulaşmış oldu.

"Görünmez bir düşman ile savaşıyoruz"

Tüm dünyada görülen koronavirüs hakkında açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, "Önümüzdeki 60 gün boyunca, sigortası olmayan koronavirüs hastalarını tedavi eden hastanelerin masrafları, federal hükumet tarafından karşılanacak. Koronavirüs ile mücadelede silahlı kuvvetlerimizin etkinliğini artırıyoruz. Çünkü kimse bizim kadar bir savaşa hazır değil ve şu an görünmez bir düşman ile savaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınından, dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısının 60 bini aştığı belirlendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@