ABD’nin 230 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı

Kovid-19 virüsü salgınından dolayı 230 yıllık tarihe sahip olan ABD yüksek mahkemesinde bir ilk yaşandı.

DÜNYA 04.05.2020, 22:25 Şener Koştu
ABD’nin 230 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı

Küresel bir salgın haline dönüştükten sonra dünyada en fazla ABD’yi etkileyen yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ABD’nin 230 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı. ABD’de yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda ABD Yüksek Mahkemesi, ABD tarihindeki uzaktan ilk sözlü yargılamayı yaptı.

Kayıtlar Kamuoyuyla Paylaşıldı

banner32
Kavid-19 virüsü salgınından dünyada en fazla etkilenen ülke olan ABD, salgınla yeterince mücadele edebilmek için bazı kurumların işleyişinde değişikliğe gitti. Dünyada 230 yıllık bir tarihe sahip olan ABD Yüksek Mahkemesi, bugün telekonferans yöntemiyle bir yargılama yaparak tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. ‘Booking.com’ davasıyla ilgili duruşmanın yapıldığı oturumun kayıtlarının eş zamanlı olarak kamuoyuyla paylaşılması ise dikkat çekti.

Mahkemeler 2 Ay Ertelenmişti

ABD’de görülen Kovid-19 virüsü salgınından dolayı Mart ve Nisan aylarındaki bazı duruşma oturumları, yüksek mahkeme tarafından 2 ay süreyle ertelenmişti. 13 Nisan tarihinde bir açıklama yapan yüksek mahkeme, sözlü yargılamaların uzaktan yapılacağı hususunda kamuoyunu bilgilendirmişti.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@