Afganistan’daki bombalı saldırı anı kameralara yansıdı

Afganistan’ın Başkenti Kabil’de siyasilerinde yer aldığı bir anma törenine silahlı ve bombalı saldırı düzenlendi.

DÜNYA 06.03.2020, 11:32 06.03.2020, 11:37 Sema Topbaş
Afganistan’daki bombalı saldırı anı kameralara yansıdı

Afganistan’ın Başkenti Kabil’de siyasilerinde yer aldığı bir anma törenine silahlı ve bombalı saldırı düzenlendi. Herkesin korku dolu anlar yaşadığı saldırı anı o sıralarda çekim yapmakta olan bir kamera tarafından an be an görüntülendi.

Siyasi Liderlerin Olduğu Törene Bomba ve Silahlarla Saldırdılar

Afganistan’ın Başkenti Kabil’de siyasi liderlerinde katıldığı anma törenine hem bombalı hem de silahlı saldırı gerçekleşti. Hazaraların eski lideri olan Abdul Ali Mezari için düzenlenen anma töreni esnasında kürsüye çıkan Yüksek Barış Şura Başkanı Kerim Halili’nin konuşma yaptığı sıralarda silahlı ve bombalı saldırı gerçekleşti.

Saldırı Sonrası Çatışma

Kerim Halili’nin konuşma yaptığı sırada gerçekleşen bombalı ve silahlı saldırı sırasında herkes büyük bir panik yaşarken Hazara liderlerinden olan Muhammed Muhakkik’in de hazır bulunduğu törende gerçekleşen saldırıların ardından silahlı çatışmaların başladığı öğrenildi. Hazara lideri Abdul Ali Mezari’yi anma töreni esnasında yaşanan saldırılar sonucunda törene katılanlar olay yerinden tahliye edilirken bölge güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı. 

Saldırı Anı Görüntülendi

banner32
Herkesi korkutan saldırı anında kayıtta olan bir kamera silahlı ve bombalı saldırı anını an be an kaydetti. Saldırı sonrasında oraya çıkan görüntülerde İslami Birlik Partisi Başkanı olan Kerim Halili’nin kürsüde konuşma yaptığı sıralarda bir patlama sesi duyuluyor ve herkes ne olduğunu anlamayarak panik halinde kaçışarak yere yatıyor. Daha sonra art arda gelen silah sesleri ile panik daha da artıyor. Kürsüde bulunan Halili ise güvenlikler tarafından koruma altına alınıyor. 

Ölü ve Yaralı Bilgisi Verilmedi

Saldırının ardından Cumhurbaşkanlığı için yarışan Abdullah Abdullah’ın sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi paylaşılırken yetkililer henüz ölü veya yaralı olup olmadığı hakkında bir bilgi paylaşmadı. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@