Air France uçağının iniş takımlarından ceset çıktı

Paris havalimanında Fildişi Sahilleri'nde havalanan bir uçakta yapılan kontroller de iniş takımlarında ceset olduğu tespit edildi.

DÜNYA 08.01.2020, 22:19 09.01.2020, 12:30 Kübra Kozbay - kubra.kozbay@canlihaber.com
Air France uçağının iniş takımlarından ceset çıktı

Fildişi Sahilleri'nde bulunan Abidjan Kendinden Havalanan Air France havayollarına ait bir uçakta varış noktası Paris havalimanında yapılan kontrollerde büyük şok yaşandı. İniş sonrası uçakta rutin kontrolleri yapan görevliler, iniş takımlarının arasında sıkışmış 10 yaşındaki bir çocuğa ait ceset buldu. Trajik olay Air France tarafından doğrulanırken olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Afrika'dan Avrupa'ya kaçmaya çalışıyorlar

Özellikle son dönemlerde Afrika'dan kalkan uçakların iniş takımlarına saklanan çok sayıda kişi Avrupa'ya gitmeye çalışıyor. Daha önce de defalarca böyle durumla karşı karşıya kalınmış ancak uçak havalanmadan önce bu durum tespit edilmişti. Özellikle bu olayda 10 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybetmesi dünyada büyük üzüntü yarattı.

İstanbul - Londra seferinde de yaşanmıştı

2013 yılında benzer bir olay İstanbul Londra seferini yapan British Airways Havayolları’na ait uçağın iniş takımlarında meydana gelmişti. Uçak indikten sonra yapılan kontroller de 32 yaşında olduğu ve grafikler olduğu öğrenilen Hikmet'in Kömür’ün cansız bedeni bulunmuştu. Hikmet Kömür’ün İngiliz sevgilisine ulaşmak amacıyla uçağın iniş takımlarına gizlendiği ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@