Almanlardan Türk SİHA’larıyla ilgili övgü dolu sözler: ‘Türkiye Devrim Gerçekleştirdi’

Türkiye’nin ürettiği SİHA’lar Alman basınında büyük yer buldu. Ülkenin önemli gazetelerinden bir makalede, Türkiye’nin SİHA’larla bir devrim gerçekleştirdiği sözlerine yer verildi.

DÜNYA 06.06.2020, 11:52 Sema Topbaş
Almanlardan Türk SİHA’larıyla ilgili övgü dolu sözler: ‘Türkiye Devrim Gerçekleştirdi’

Türkiye’nin ürettiği SİHA’lar Alman basınında büyük yer buldu. Ülkenin önemli gazetelerinden bir makalede, Türkiye’nin SİHA’larla bir devrim gerçekleştirdiği sözlerine yer verildi. Başka ülkelerde de ilgi uyandırdığı söylenilen SİHA’ların savaş alanında ABD SİHA’larından çok daha etkili olduğuna vurgu yapıldı.

Alman Basınında Türk SİHA’larına Büyük Övgü

Alman basını Türk SİHA’larına övgü yağdırdı. Geride bıraktığımız haftalarda da gazetelerde geniş yer bulan SİHA’larla ilgili gurur veren ifadeler yer almıştı. Türk Savunma Sanayisi ve Bayraktar tarafından Bayraktar TB2 SİHA’larıyla Türkiye’nin adeta bir devrim gerçekleştirdiği sözlerine yer verildi. Türk ordusunun bu SİHA’ları savaş alanında Amerikalılara göre çok daha etkili kullandığı belirtilen haberde, örnek olarak SİHA’ların Suriye’deki başarısına yer verildi ve Suriye’de Türk SİHA’larının gerçek bir hava gücü haline geldiği belirtildi. Öte yandan Libya’da da kullanılan SİHA’ların Türkiye’ye önemli bir askeri başarı getirdiği ifade ediliyor.

SİHA ve Selçuk Bayraktar

Çok Sayıda Avantajları Var

Hem Suriye’de hem de Libya’da kullanılan ve büyük bir başarı getiren Türk SİHA’larının rakiplerne göre çok sayıda avantajları olduğu ve bu avantajlar arasında hassas, ucuz ve etkili olması örneği verildi. Tam otomatik kontrol edildiği belirtilen Bayraktar TB2 tanklarının imha edilebilen akıllı MAM-L füzelerle donatıldığı, maliyetleri düşük olduğundan dolayı bu şekildeki SİHA’ların daha az varlıklı ülkelerin büyük askeri güçleri ele alma olanağı sağladığı belirtildi. Buna Rusya’nın Suriye’de şimdilik Türkiye ile doğrudan bir çatışma riski göze alamayacağı örneği verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@