Almanya Başbakanı Merkel darbeci Sisi ile buluştu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakanlık kapısında karşıladığı Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile oldukça samimi pozlar verdi.

DÜNYA 20.11.2019, 18:05 Kübra Kozbay
Almanya Başbakanı Merkel darbeci Sisi ile buluştu

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün makamında Almanya ekonomisinin temel taşlarından biri olan Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi ile bir araya geldi. Misafirini Başbakanlık kapısında karşılayan Angela Merkel'in Sisi ile samimi pozları dikkatlerden kaçmadı.

Darbeci cumhurbaşkanını kapıda karşıladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel darbeci Cumhurbaşkanı Sisi için kapılara kadar çıktı. Kırmızı halıda misafirini karşılayan Merkel'in Sisi’ye karşı yakın tavırları dikkatlerden kaçmadı. İki lider daha sonra basına kapalı olarak görüşmelerini gerçekleştirdi.

Almanya'nın ekonomisine büyük katkı sağlıyor

Almanya ekonomisi için Mısır'ın katkısı oldukça büyük. Mısır 2017 yılının 3. çeyreğinde Almanya'dan aldığı silahları 5 katına çıkardı. Almanya o dönemde Mısır'a 298 milyon Euro değerinde silah satarken bu rakamla en çok silah satışı gerçekleştirdiği ülke Mısır oldu. Diğer bir deyişle Mısır'da en çok Almanya'dan silah satın alan ülke haline geldi. Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi arasındaki bu samimiyet de 2017 yılından sonra başladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@