Almanya’da Türkleri hedef alan bir ırkçı saldırı daha

Almanya’da geçtiğimiz günlerde iki ayrı mekanda gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda 5’i Türk 10 kişi hayatını kaybetmişti. Ülkenin Saksonya eyaletinde Türkleri hedef alan bir ırkçı saldırı daha meydana geldiği öğrenildi.

Almanya’da Türkleri hedef alan bir ırkçı saldırı daha

Almanya’da geçtiğimiz günlerde iki ayrı mekanda gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda 5’i Türk 10 kişi hayatını kaybetmişti. Ülkenin Saksonya eyaletinde Türkleri hedef alan bir ırkçı saldırı daha meydana geldiği öğrenildi. Saksonya eyaletinde yer alan ve Türklere ait olduğu belirtilen bir nargile kafe ve restoranın kundaklandığı aktarılırken nargile kafenin olay sırasında boş olmasından dolayı ölen veya yaralanan olmadığı duyuruldu.

Kafenin İçine Yanıcı Madde Atıldı

Alınan bilgilere göre olay, 21 Şubat gecesi Türkiye saati ile 03.00 sularında meydana geldi. Bir Türk’e ait olduğu belirtilen Kybele isimli nargile kafeye düzenlenen saldırıda kafenin pencerelerinden içeri yanıcı madde atıldığı ve olay esnasında kafenin içinin boş olmasından dolayı ölen veya yaralanan kimse olmadığı bilgisi verildi.

Aynı Gece Türk Restoranına Saldırı

Nargile kafeye düzenlenen saldırının yaşandığı gece hemen yan tarafta yer alan bir Türk restoranına da saldırı düzenlendiği öğrenildi. Kundaklanan restoranın kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Daha Öncede Saldırı Gerçekleşmişti

Geçtiğimiz Günlerde Almanya’nın Hanau kentinde iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlenmiş ve saldırıda 5’i Türk olmak üzere 10 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı gerçekleştiren saldırgan annesini öldürerek intihar etmişti. Düzenlenen ırkçı saldırı sonrasında olaydan yaralı kurutulan bir Türk vatandaşı saldırganın önüne kim çıkarsa kafasına sıkarak kafeye girdiğini ve acımasızca ateş açtığını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü