Amerika’da Tiktok Tartışması Sürüyor

Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, TikTok dahil olmak üzere Çin menşeli sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladıklarını söyledi.

DÜNYA 07.07.2020, 22:47 08.07.2020, 00:14 Kadir Kurtay
Amerika’da Tiktok Tartışması Sürüyor

Mike Pompeo, ülkede kullanılan Çin menşeli sosyal medya uygulamalarına dair değerlendirmelerde bulundu.

Özellikle TikTok uygulaması güvenlik açısından çok büyük tehlike oluşturduğu yönündeki tartışmalara atıfta bulunan Pompeo, konuyu ciddiyetle ele aldıklarını söyledi.

banner32
TikTok'un yasaklanıp yasaklanmayacağına dair sorulan soruya cevap veren Pompeo, Bu konuda Başkan' Donald Trump önüne geçmek istemiyorum fakat Amerika, insanların telefonlarında yüklü olan Çinli uygulamalar hakkında doğru olanı yapacaktır. Şu an konuyla yakından ilgileniyoruz.

Amerika’da Tiktok Tartışması Sürüyor

TikTok konuya dair yazılı bir açıklama yaparak, Pompeo'nun sözlerine sert tepki gösterdi

Firmanın Amerikalı CEO tarafından yönetildiği ve muadilleri içerisinde güvenlik ve kamu politikası açısından ilk sıralarda yer aldığı söylenen açıklamada, Kullanıcılarımıza güvenli bir uygulama deneyimi sunmaktan daha önemli bir önceliğimiz yok. Çin hükümetine hiçbir zaman veri sağlamadık, istendiğinde bunu yapmayız.

Amerika'da' ve dünya çapında 800 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan TikTok'un, kullanıcıları kişisel bilgilerini Çin yönetimine bildirdiği iddia ediliyor

Amerika'lı uzman, firmanın Amerika'nın ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu yönünde görüş bildiriyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@